Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, yerel bir gazetede çıkan ‘100. Yıl Parkı içine konut yapılıyor’ haberine açıklık getirdi.

Fatma Şahin, Ak Parti Gaziantep İl Danışma Meclisi Toplantısı’nda yaptığı açıklamada parkın içine herhangi bir konut alanın yapılmadığını, parkın içinde yeşil alan çalışmalarının yapıldığını belirtti. Bir haftadan buyana 100. Yıl Parkı ile ilgili gazetelerde haberlerin çıktığını ifade eden Şahin, “Buhaberler yalan yanlış haberler. Haberin karşılığı yoksa haberi yapanda zor durumda kalır. Biz tam tersi 100. Yıl Parkı’nı devam ettirelim diye karar verdik. Bu yapılan çalışma şehir gösteren villalarının devamında 50 metrelik yol açıyoruz. Yani İbrahimli-2’nin etrafından 50’şer metrelik yollar açıyoruz. Yol açarken Şehitkamil Belediyesi başkanımızla görüştük” diye konuştu.

İki yerde kamulaştırma yapılması gerektiğini, bunu yaparken Şehitkamil Belediye Başkanı ve kamulaştırma yapılacak yerlerin sahipleri ile görüştüğünü aktaran Başkan Fatma Şahin, “Başkanımız yol güzergahında bu şahısların özel mülkleri bulunduğu belirtti ve şahısları çağırdı. Bu şahıslara üniversitenin gelişim bölgesinde bulunan ve önceden imara açılmış bir alan verildi. Rıdvan Fadıloğlu başkanımız kendi meclisinde 2 yerde bu kişilerle anlaştı ve buraya imar değişikliği verdi. 100. yılın devamına imar izni verme yalan yanlış haberlerdir” açıklamasını yaptı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here