darbe-girisiminin-onlenmesini-tiyatro-oyunu-ile-anlattilar15 Temmuz’daki darbe girişiminin önlenmesi sırasında yaşananlar, ‘Önce Vatan’ adlı tiyatro oyunuyla anlatılıyor.

Şahinbey Belediyesi’nin desteği ile Gaziantep Çeled Uşaglar Tiyatro Grubu tarafından 15 Temmuz darbe girişiminin anlatıldığı ‘Önce Vatan’ adlı tiyatro oyunu hazırlandı. Gelecek nesillere aktarılması amacıyla hazırlanan oyun, ilk kez Şahinbey Belediyesi Konferans Salonu’nda sahnelendi. Oyunu, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’nun yanı sıra; Ankara’nın Gölbaşı İlçesi’ndeki Özel Harekat Daire Başkanlığı’na darbeciler tarafından yapılan hava saldırısı sonucu şehit düşen polis memuru Ahmet Çakır’ın annesi Ayşe Çakır ve babası Şahin Çakır da izledi. İzleyenlerin beğenisini toplayan zaman zaman da duygulandıran oyun izleyen şehidin annesi Ayşe ile babası Şahin Çakır gözyaşlarını tutamadı.

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, 15 Temmuz darbe girişimini unutturmayacaklarını ve gelecek nesillerin bilmesini istediklerini kaydederek şunları söyledi:

“Hainler bu darbe girişimi için 40 yıldır hazırlanıyormuş. Maalesef ordumuzun, polisimizin, devlet kurumlarımızın içine sızmışlar. Kendi silahımızla, topumuzla, tüfeğimiz, uçağımız ile halkın üzerine ateş açtılar. Terör ile mücadele eden özel harekat polislerimizi şehit ettiler. Bu saldırıda şehit olan polislerden 2’si Gaziantepli Mehmet Demir ve Ahmet Çakır idi. Ben de bu oyunu izlemeye şehit Ahmet Çakır’ın anne ve babası ile geldim. Bizde bu oyunu unutmamak ve gelecek nesillere anlatmak için bir tiyatro oyunu düzenledik. Amacımız bu darbe girişimini unutmamak ve gelecek nesillere anlatmak. “

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here