“15 Temmuz”u unutmadık ve unutturmayacağız

“Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, FETÖ üyesi bir grup asker tarafından yapılan darbe girişiminin 1. yıldönümünde önemli açıklamalarda bulundu. Başkan Fadıloğlu, “FETÖ’nün geçtiğimiz yıl 15 Temmuz günü kalkıştığı darbe girişimini şiddetle ve nefretle kınıyorum. Milletin iradesini ve bağımsızlığını hedef alan hain darbe girişimi, milletimizin asil duruşu sayesinde hedefine ulaşamadı ve asla da ulaşamayacak” dedi.”

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, FETÖ üyesi bir grup asker tarafından yapılan darbe girişiminin 1. yıldönümünde önemli açıklamalarda bulundu. Başkan Fadıloğlu, “FETÖ’nün geçtiğimiz yıl 15 Temmuz günü kalkıştığı darbe girişimini şiddetle ve nefretle kınıyorum. Milletin iradesini ve bağımsızlığını hedef alan hain darbe girişimi, milletimizin asil duruşu sayesinde hedefine ulaşamadı ve asla da ulaşamayacak” dedi.

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, 15 Temmuz Demokrasi ve Özgürlükleri Anma Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) tarafından kalkışılan darbe girişimini sert bir dille eleştirdi. Başkan Rıdvan Fadıloğlu, asker elbisesi giymiş teröristlerin 15 Temmuz 2016 gecesi uçaklar, helikopterler, tanklar, silahlarla korumakla yükümlü oldukları devlete ve millete saldırdığını söyledi. Başkan Fadıloğlu; TBMM, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi, Başbakanlık, Genelkurmay Başkanlığı, Jandarma Genel Komutanlığı, MİT yerleşkesi, Boğaziçi Köprüsü, emniyet binaları ve birçok askeri tesisin gözü dönmüş caniler tarafından ateş altına alındığını anımsattı.

 BU GİRİŞİM KARŞILIKSIZ KALMAYACAKTIR

“Vatan hainleri, hak ettikleri en büyük cezayı çekecektir” diyen Başkan Fadıloğlu, açıklamasını şu sözlerle sürdürdü:

“Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni ve kurumlarını canı pahasına koruyan yüce milletimiz, her türlü övgü ve takdiri ziyadesiyle hak ediyor. Bu uğurda canlarını veren şehitlerimize milletçe minnettarız ve o kahramanlarımızı asla unutmadık ve unutmayacağız. Milletimiz, 1960 darbesini gördü, 1971 darbesini gördü, 28 Şubat’ı gördü. Ülkemiz, geçmişten bugünlere demokratikleşme yolunda büyük adımlar attı. Türkiye’de bu gelişmeden rahatsız olan, Türkiye’nin gelişmesini istemeyen, Türkiye’nin demokratikleşmesini baltalamaya çalışan bir grup, Türkiye’de darbe yapma teşebbüsünde bulundu. Bu ülkeyi seven, kendisini bu ülkeye adamış birçok gencimiz ve bu milletin bütün fertleri, bu çetecilere fırsat vermedi. Hainlerin başarılı olmaları asla mümkün değildir. Hiçbir darbe, hiçbir kalkışma asla meşru değildir ve hiçbir şekilde savunulamaz. Milletimizin iradesine ve demokrasimize kasteden bu girişim karşılıksız kalmayacaktır.”

 HALKIMIZLA BİRLİKTE HAREKETE GEÇTİK

15 Temmuz gecesi yaşadıklarına ilişkin konuşan Başkan Rıdvan Fadıloğlu, “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ülkemizin birlik ve beraberliğini hedef alan 15 Temmuz 2016 hain darbe girişimi gecesi yaptığı ‘meydanlara çıkın’ çağrısı üzerine halkımızla birlikte harekete geçtik. Ülkemiz için tarihi bir dönüm noktası olan hain kalkışmaya karşı vatandaşlarımız ile Gaziantep Demokrasi Meydanı’nda bir araya geldik. Şehitkamil Belediyesi personelleri, gönüllülük esasına göre darbe girişimi gecesi Demokrasi Meydanı’nda toplandı ve Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘evlerinize dönün’ talimatına kadar gündüz mesai saatleri içinde kamu görevini yaptı, mesai sonrası ise demokrasi nöbeti tuttu. İlk gece meydanları dolduran yüzbinlere Türk bayraklarımızı dağıttık. İlk gece sabaha kadar meydanlarda demokrasi nöbeti tutuldu. Sabahın ilk ışıklarıyla birlikte personellerimiz tarafından meydanın temizliği yapıldı. Demokrasi nöbetinin son gününe kadar gerekli temizlik işleri kesintisiz olarak gerçekleştirildi. 16 Temmuz sabahı vatandaşlarımıza daha nitelikli hizmet sunabilmek adına ikram, dinlenme ve mescit için çadır kurduk. 15 Temmuz gününden itibaren 27 gün boyunca meydanları hiç boş bırakmayan yüzbinlerce vatandaşımıza her gün bayrak, yemek, içecek, mescit gibi hizmetler sunduk” ifadelerini kullandı.

15 TEMMUZ RUHUNU YAŞATACAĞIZ

15 Temmuz tarihini düzenleyecekleri sportif etkinliklerle hatırlatacaklarını ifade eden Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, şunları söyledi:

 “15 Temmuz gecesi yaşanan şanlı direnişi ve demokrasi zaferinin yıl dönümünde kutlu destanı hatırlayacak, hatırlatacak, aziz şehitlerimizi rahmet ve minnet duyguları ile anacağız. Ülkemizin dört bir yanında 15 Temmuz anısına yapılacak etkinlikleri biz de gençlerimizin katılımıyla düzenleyeceğimiz sportif etkinliklerde yaşanacak coşku ile taçlandırmayı arzu ediyoruz. Basketbol, badminton, futbol, satranç ve yüzme branşlarında düzenlenecek olan spor müsabakaları şenlik havasında geçecek. Bu organizasyonlarda milli birlik ve beraberliğimizi güçlendirecek etkinliklerde yer vereceğiz.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here