99518_sahin_1

Ak Parti Gaziantep Milletvekili Ali Şahin, “Engelliler Haftası” dolayısıyla mesaj yayımladı.

Şahin, mesajında,  Türkiye’de yaşayan engellilerin en önemli problemi olan işsizlik veya eğitimin, erişim ve sağlıktan öte toplumsal bellekte oluşmuş sağlıksız engelli algısı olduğunu belirtti.

Türkiye’deki engellilerin ihtiyaç duydukları tek şeyin kendilerine yaşama dair her alanda engelsiz insanlarla birlikte eşit şartlarda yarışma fırsatı verilmesi, inanılması ve güvenilmesi olduğunu kaydeden Şahin, engellilere imkan verildikçe engellerinin elverdiği ölçüde eğitim görebileceklerini, çalışabileceklerini, başkasına ve genel olarak topluma yük olmadan, kendilerini yararsız ve gereksiz hissetmeden yaşayabileceklerini vurguladı.

Hem bir milletvekili hem de engellilerle ilgili her konuyu kendine sosyal sorumluluk alanı seçmiş biri olarak yaklaşık 15 yıldır engellilere hizmet ettiğini vurgulayan Şahin şöyle devam etti:

“Fiziksel Engelliler Vakfı bünyesinde Gaziantep’te zihinsel engelli çocuklarımız için mozaik eğitim merkezi, ve fiziksel engelli çocuklarımız için ise sportif beceri kazandırma ve koordinasyon merkezi açtık. Şuanda iseGaziantep’in engelli master planının hazırlanması konusunda bir çalışma başlatarak, her şeyiyle “Engelsiz Gaziantep’i” yaratmaya çalışıyoruz. Toplumun en hassas meselelerinden biri olan engelli vatandaşlarımızla ilgili sorunların çözümünde duyarlılığın artmasına vesile olması dileğiyle, Engelliler Haftası’nı kutluyor, tüm engelli vatandaşlarımız ve ailelerini saygıyla selamlıyorum.”

1 YORUM

  1. Sayın Vekilim, keşke engelliler haftasında dünyada eşi benzeri olmayan bir kurum olan Darülaceze Başkanlığı’nı da ziyaret etseydiniz. Buradaki kimsesiz insanları da mutlu etseydiniz. İnşallah fırsatınız olduğunda bu güzide kurumu ve burada hizmet alan o muhteşem insanların gönlünü alırsınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here