16 nisan tüm oyunları bozacak

16 nisan tüm oyunları bozacak

16 Nisanda gerçekleşecek referandumun günlük politik ayak oyunlarına alet edilmemesi gerektiğini belirten Yedi Hilal Derneği Gaziantep Şube Başkanı Mehmet Atsız, “16 Nisandaki evet Türkiye üzerinde oynanan tüm oyunları bozacak.” dedi.

 Referans Gazetesine konuşan Atsız, 16 Nisanda gerçekleşecek referandumun bağımsızlık mücadelesi olduğunu söyledi.

MASADA KAZANMAK İSTİYORUZ

Yedi Hilal Derneği Gaziantep Şube Başkanı Mehmet Atsız, 16 Nisanda gerçekleşecek referandumun öncesi Referans gazetesine konuştu. 16 Nisanda gerçekleşecek referandumun günlük politik ayak oyunlarına alet edilmemesi gerektiğini belirten Atsız, “Avrupa’nın ayak oyunlarına karşı kazandığımız Çanakkale zaferinin geçen ay kutladık. Şimdi geldiğimiz bu noktada ise alanda kazandığımız masa üzerinde kaybettiğimiz bu savaşımız bu defa hem alanda hem de masada kazanmak için şuanda mücadele ediyoruz. 17 Nisan ya bizim istiklal savaşını kazandığımız ama daha sonra masada kaybettiğimiz savaşı ya yeniden biz masada kazanmış olacağız yada kaybetmiş olacağız. Bu referandumu günlük politik ayak oyunlarına alet etmemek lazım. Büyük fotoğrafa bakmak lazım. Büyük fotoğrafa baktığımız zaman her zaman batının ayak oyunlarından bahsederiz. Ama Türkiye ile ilgili bu karar alma sürecinde şuanda nerde durduğumuza bakmamız lazım. 18 Martta 1915’te batıla karşı bu savaşı kazandık. Bu savaşı Anadolu halkıyla birlikte kazandık. Yine halkla birlikte biz kendi bağımsızlığımız artık netleştirmek istiyoruz, masada da kazanmak istiyoruz.” Dedi.

16 NİSANDA ANADOLU İNSANI KARAR VERECEK

16 Nisanda Anadolu insanının karar vereceğini belirten Atsız, “Hayır cephesinde daha önce piyonlar konuşurdu. Şuanda piyonların ortadan kalkmasıyla birlikte artık piyonların arkasındaki asıl güçlerin konuştuğunu görüyoruz. İngiltere, Amerika, Fransa, Almanya, Hollanda, İsviçre konuşuyor. Tarihini bilmeyen bir insan kör, sağır ve topal olarak yürür. Eğer geçmişimizi bu konuda biraz irdelersek geçmişte bizi köleleştirmek isteyen insanların şuanda köleliğimizin alınması için yeniden bir mücadele içinde olduğunu görüyoruz. Türkiye’de bir referandum olacak. Buna halk karar verecek, Anadolu insanı karar verecek. Eğer Anadolu insanı buna karar verecekse Avrupa ülkeleri neden karışıyor? Bunlara bakmamız lazım. İstiklal savaşında insanların algılarıyla oynadılar. Peki şuanda biz kimlerle birlikteyiz ve kimlerle mücadele ediyoruz. Dönüp buna bakmamız lazım. Anadolu insanının yanında duruyorsak karşımızda batı olacak.” diye konuştu.

16 NİSANDA BAĞIMSIZLIK MÜCADELESİDİR

16 Nisandaki referandumun bağımsızlık mücadelesi olduğunu ifade eden Atsız, “Bu referandumun bağımsızlık mücadelesi olduğuna inanıyorum. Batı ile mücadelenin farklı bir versiyonudur. Bu topraklar üzerinde ümmet ile birlikteysek, Anadolu insanı ile birlikteysek biz doğru taraftayız. Ama biz batı ile birlikteysek biz bileceğiz ki biz batıl taraftayız. Bizim kime hizmet ettiğimizi düşünmemiz lazım. 16 Nisandaki evet Türkiye üzerinde oynanan tüm oyunları bozacak.” Dedi.

Türkiye’nin hala darbe anayasasıyla yönetildiğini dile getiren Atsız, “Biz hep 10 yılda yapılan darbelerle yönetilmiş, her 10 yılda bir darbe yapıldıktan sonra yeniden anayasası yapılmış bir Milletiz. Yani biz demokrasiden bahsediyoruz  ama şuanda biz demokrasiyle başa gelmiş bir hükümetin, meclisin yapmadığı bir Anayasa ile yönetiliyoruz. Bu ciddi bir problemdir. Şuanda kalkıp çıkıp deseniz ki  ya siz darbelere karşı mısınız? Herkes darbelere karşı olduğunu söyleyecektir. Ama her darbe yapıldıktan sonar yeniden bir anayasa yapılmıştır ve bu anayasa darbeciler tarafından yapılmıştır. Siz buna razı mısınız dediğimizde bu konuda artık konuşmalar kem küme yapılacak ve net bir cevap alınamayacak.” Şeklinde konuştu.

AHMET YAVUZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here