Halı sektöründeki gelişmeleri Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve Gaziantep Milletvekilleriyle paylaşan Başkan Kaplan 2023 hedefleri için gerekli yatırımların tamamlandığını ve üretim kapasitesinin 350 milyon m2 olduğunu ifade etti

Ak Parti heyeti fuarda

 

Halı sektöründeki gelişmeleri Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve Gaziantep Milletvekilleriyle paylaşan Başkan Kaplan 2023 hedefleri için gerekli yatırımların tamamlandığını ve üretim kapasitesinin 350 milyon m2 olduğunu ifade etti

 

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve Ak Parti Gaziantep Milletvekilleri Domotex Turkey Halı ve Zemin Kaplamaları Fuarı’na çıkarma yaptı ve fuar hakkında Güneydoğu Anadolu Halı İhracatçı Birlikleri (GAHİB) Başkanı Salahattin Kaplan ve GTO Başkanı Eyüp Bartık’tan  bilgi aldılar. GAHİB Başkanı Kaplan, Şahin ve beraberindeki milletvekillerine halı sektörüyle ilgili sorunlarla ilgili brifing vererek destek istedi.

 

Geçtiğimiz günlerde kapılarını açan sektörünün en önemli fuarlarından birisi olan Domotex Turkey 2016 Halı ve Zemin Kaplamaları Fuarına 161’i yerli, 34’ü yabancı olmak üzere 195 firmanın katıldığı,   fuara İran, Çin, İtalya, Belçika, Almanya ve Hindistan’ın da aralarında bulunduğu 32 ülkeden gelen katılımcı ve profesyonel ziyaretçinin yer aldığı  fuara adeta çıkarma yapan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve beraberindeki Gaziantep Milletvekilleri fuarda stantları ziyaret ederek katılımcılardan bilgi aldı. Ziyarete Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in yanı sıra Ak Parti Genel Sekreteri Abdülhamit Gül, Ak Parti Gaziantep milletvekilleri Ahmet Uzer, Mehmet Erdoğan, Abdulkadir Yüksel, Ak Parti İl Başkanı Eyüp Özkeçeci’de  katıldı. GAHİB Başkanı Salahattin Kaplan ve GTO Başkanı Eyüp Bartık’tan bilgi alan heyet ziyaret ettikleri stantlarda da büyük ilgi gördüler. Gaziantep’in dünya halı sektörünün başkenti konumunda olduğunun altını çizen Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin halı sektöründe gerçekleştirilen yatırımların Türk ekonomisine katma değer olarak dönüş yapmaya devam ettiğini, sektörel sorunların çözümü için üzerlerine düşenleri yapacaklarını belirtti. Fuarla birlikte Gaziantep’te önemli bir sinerji yaşandığını belirten Başkan Şahin Ortadoğu’nun başkenti konumundaki Gaziantep’in sadece halı sektöründe değil sanayinin diğer sektörlerinde de marka fuarlarla dünyadaki ağırlığını hissettireceğini belirterek bunun başarılması için gerekli alt yapı çalışmaları ve yeni fuar alanıyla ilgili projelerin destekleneceğini belirtti.

 

Halı Fuarına  ilgi büyük

 

Fuarın bu yıl büyük ilgi gördüğünü, iç piyasanın yanı sıra bir çok ülkeden gelen profesyonel ziyaretçilerinde fuarda önemli rol oynadığını ifade eden GAHİB Başkanı Salahattin Kaplan’da özellikle halı sektörüyle ilgili faaliyet gösteren firmaların üretim tesislerinin yer aldığı 5. OSB’de alt yapı sorunlarının çözülmesi, yollarının asfalt yapılması ve OSB’ye yakışır her türlü sosyal tesis ve ihtiyaçların giderecek birimlerin oluşturulması gerektiğini tekrarlayarak fuar alanıyla ilgili Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya’nın verdiği müjdeden dolayı duydukları memnuniyeti dile getirdi.  Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve beraberindeki milletvekilleri Gaziantepli firmaların yanı sıra dünyanın farklı ülkelerinden gelen katılımcıların da stantlarını ziyaret ederek başarılar dilediler.

 

Yabancıların Başkan Fatma Şahin’e ilgisi dikkat çekti

 

Ortadoğu ve Türki Cumhuriyetlerden fuara katılan yabancı firmaların temsilcilerinin Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’e gösterdiği ilgi dikkat çekerken Başkan Şahin’le fotoğraf çektirme yarışına giren yabancı konuklar çalışmalarından dolayı Başkan Şahin’i kutladılar.

 

Şahin engellilerin standına ilgi gösterdi

 

Fuarda stant açan engelli vatandaşların sergisini de ziyaret eder Başkan Şahin ve beraberindeki heyet stantta görevli engelli vatandaşlarla da uzun uzun sohbet ederek sorunlarının çözümü için her zaman kendisine ulaşabileceklerini ifade etti.

 

Başkan Kaplan sektörel sorunları Gül’e anlattı

 

Domotex Turkey 2016 Halı ve Zemin Kaplamaları Fuarını ziyaret eden Milletvekili heyetinde yer alan Ak Parti Genel Sekreteri Abdulhakim Gül’e sektörle ilgili birifing veren GAHİB Başkanı Salahattin Kaplan 2023 vizyonu ile ilgili halı sektörünün ortaya koyduğu hedeflerin gerçekleşmesi için gerekli yatırımların yapıldığı, bir çok firmanın makine parkurunu yenilediğini ve sektörün 350 milyon m2 halı üretim kapasitesine kavuştuğunu sözlerine ekledi. Ak Parti Genel Sekreteri Abdulhamit Gül halı sektörünün önünün açılması yönündeki bütün çalışmaları desteklemeye devam edeceklerini belirterek Başkan Kaplan’ı kutladı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here