Bu kuyruklara öğrencilerde dahil olunca Kart27 almak çile haline dönüştü. 
Gaziantep’te toplu taşımada paralı döneminin 1 Haziran’da kalkmasıyla beraber vatandaş da Kart27 akın etti. Okulların açılmasıyla beraberle Kart27 başvuru noktalarında uzun kuyruklar oluşturan vatandaşlar saatlerce bekleyince isyan etti. Şu ana kadar 1 milyon kişinin Kart27 kullanmaya başladığı öğrenildi. 

KUYRUKLAR UZUYOR

Öğle saatinde Kart 27 satış noktasının yetersiz olduğunu öne süren vatandaşlar, durumu sert bir dille protesto ederek başvuru merkezlerinin çoğaltılmasını talep ettiler.  Zaman zaman sıra nedeniyle kendi aralarında da kavga eden vatandaşlar, Büyükşehir Belediyesi’ne de tepki gösterdi. Çoğunluğunu 65 yaş üstü yaşlılar ve kadınların oluşturduğu sırada tepkilerini dile getiren vatandaşlar, “Sabah saatlerinden bu yana bekliyoruz. Okullarında açılmasıyla beraber kuyruklar uzayıp gidiyor. Bu kadar insana yazık değil mi? Saatlerce bekliyoruz burada. Yazıklar olsun” diye tepki gösterdiler.

YAŞLILAR İSYAN ETTİ

Ellerinde bastonları ile kart almak için gelen bazı yaşlılar ise, “Ayakta duracak halimiz yok. Saatlerdir buradayız. iki gişeden başvuru alıyorlar. Sırada itiş kalkışlar yaşanıyor. Bizlere bu yaşta bunu mu reva gördüler.Biraz vatandaşı da düşünsünler. Bizim kendileri gibi son model araçlarımız yok. Mecbur olmasak bu kartı zaten almayacağız. Ancak yasa gereği bize ücretsiz binme hakkı verilmiş. Bunu değerlendirmek için geldik ama burnumuzdan getirdiler” şeklinde konuştular. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here