Gaziantep’te, Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından yaptırılan Sevgi Evleri’n de kalan kimsesiz çocuklar, 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı ‘nı, ‘Çocuğum Emin Ellerde Projesi’nde görev alan yetkililerle birlikte kutladı.

Kızılhisar bölgesinde bulunan Sevgi Evlerinde düzenlenen 23 Nisanetkinliklerine; Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü İsmet Zor, Zirve Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü öğretim üyesi Yrd. Doç Dr. Nilgün Ulutaşdemir, Sevgi Evleri yöneticileri, öğretmenler, görevliler ve evlerde kalan çocuklar katıldı.

Etkinliğe katılanlar evlerde kalan çocuklara hediyeler vererek bayramlarını kutladı. Şahinbey Kaymakamlığı ile Zirve Üniversitesi’nin yürüttüğü ‘Çocuğum Emin Ellerde’ projesinde görev alanlara teşekkür belgelerinin verildiği etkinlikte konuşan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü İsmet Zor, “Biz toplumumuzdan, sivil toplum kuruluşlarından ve üniversitelerimizden isteğimiz çocuklarımızın yanında olmaları, çocuklarımızla ilgilenmeleri, onlara ebeveynlik etmelerini istiyoruz” dedi.

‘Çocuğum Emin Ellerde’ projesinde görev alan Zirve Üniversitesi’nde görevli Yrd. Doç. Dr. Nilgün Ulutaşdemir ise 23 Nisan’ın çocuklara armağan edilen bir bayram olduğunu, bu nedenle Sevgi Evleri’nde kalan çocukları yalnız bırakmak istemediklerini ifade ederek, “Şahinbey Kaymakamlığı veZirve Üniversitesi tarafından ortaklaşa hayata geçirilen ‘SODES’le Çocuğum Emin Ellerde Projesi’ kapsamında çocuklarımızla beraber olmak istedik. Bundan iki hafta önce Sevgi evlerinde kalan çocuklara yine proje kapsamında Mardin-Midyat ve Hasankeyf gezisi yaptırdık. Bu gezinin ardından bugün bir araya gelerek çocuklarımızla anılarımızı tazeledik ve onlara küçük hediyeler takdim ettik” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here