dbsl_8mg68gDykNYu5PKu

Gaziantep’te süs balıklarına olan talep her geçen gün artıyor. Süs balık fiyatları 3 TL’den 2 bin 500 TL arasında değişiyor.

Son zamanlarda süs balıklarına olan merakın artmasıyla satışlar daha da artmaya başladı. Camlı duvarlar arasında olan canlılara daha fazla rağbet olduğunu, aynı zamanda her evin köşesinde güzel durduğunu dile getiren süs balığı satıcısı Atilla Kozanoğlu, “3,5 TL’den 2,5 milyara kadar balık çeşidimiz var” dedi.

2 BİN 500 TL’YE SÜS BALIĞI

Kozanoğlu, “Bu camlı duvarlar arasında olan balıklara, çok fazla rağbet var. Çiklet balığı olsun. Moli tarzı balıklar var. Gaziantep’te bunlara çok büyük bir talep var. 2 milyara kadar canlı süs balığı fiyatları var. Yani farklı çeşitlerde balık tarzları var onların fiyatı biraz yüksektir.

Ama Antep’te en çok tutulan balıktır herkese uygun 3,5 liradır. Bizim aynı zamanda toptan satışlarımız olduğu için işlerimiz fena değil. Yani süs balığı alan çok. Balık çeşitlerimiz, çiklet balığı olsun, Moli var, Japon balığı var. Ketra türleri var. Yani bizde balık çeşidi çok. En pahalı balığımız Flower Horn dediğimiz 2,5 milyarlık balığımız var. Özelliği kafa yapısının farklı olması çiklet kıvrımlı olmasıdır” şeklinde konuştu

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here