Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nun yürüttüğü soruşturma kapsamında Adil Öksüz ile birlikte darbeyi planladığı belirtilen Kemal Batmaz yakalandı. Adil Öksüz ve Kemal Batmaz’ın Akıncı Üssü ve Atatürk Havalimanı’ndaki güvenlik kameralarına yansıyan görüntüleri ortaya çıktı.

Adil Öksüz ile birlikte 15 Temmuz darbe girişimini Akıncı Üssü’;nde yöneten kişinin Kemal Batmaz olduğu belirlendi.  Öksüz’;le Batmaz’;ın Akıncı Üssü ve İstanbul Havalimanı’;ndaki görüntüleri orataya çıktı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgi önemli bulgulara ulaştı.

Darbe girişiminin kilit ismi Adil Öksüz’ün, Kaynak Kağıt AŞ’nin eski Genel Müdürü Kemal Batmaz ile birlikte hareket ettiği tespit edildi.


Öksüz ve Batmaz’ın 13 Temmuz tarihinde Atatürk Havalimanı’nda bulunduklarına ilişkin görüntülere ulaşıldı.

BİNBAŞI ODAYA GİRERKEN KAPIDA BEKLEYEN BATMAZ’;A ASKER SELAMI VERİYOR

15 Temmuz gecesi Akıncı Üssü’;nde bulunan Adil Öksüz ve Kemal Batmaz’;ın görüntüleri de kameralara yansıdı.

Görüntülerde Kemal Batmaz’;ın bir odanın kapısında beklediği görülüyor. Bu sırada bir binbaşının içeri girerken Batmaz’;a asker selamı verdiği de dikkat çekiyor.

ABD’;YE BİRLİKTE GİDİP BİRLİKTE GÖNMÜŞLER

Kemal Batmaz’;ın, 11 Temmuz’;da Adil Öksüz ile birlikte ABD’;ye gittiğini, iki gün sonra da yine birlikte döndükleri belirlendi.

Hakkındaki suçlamaları reddeden Kemal Batmaz, tutuklanarak Sincan Cezaevi’;ne gönderildi.

ÜÇÜNCÜ SİVİL DE BELLİ OLDU

Akıncı üssündeki üçüncü sivil de belli oldu. Elektronik mühendisi Harun Biniş’;in o gece Akıncı üssünde darbeyi yöneten isimler arasında olduğu öğrenildi. Harun Biniş şu anda tutuklu bulunuyor…

O DA ‘;TARLA BAKMAYA GİTTİM’; DEMİŞTİ

Harun Biniş, 15 Temmuz’;da Akıncı Hava Üssü’;nde yakalanmıştı. Elektrik-elektronik mühendisi Harun Biniş’;in de ifadesinde ‘;tarla bakmaya gittiğini’; söylediği, tutuklandığı ortaya çıkmıştı.

FETÖ’nün dinleme üssü haline gelen Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’nın (TİB) iletişim sistemlerinin kuruluşuna ön ayak olan Biniş, “Üst düzey yargı mensupları, siyasetçiler, mülki idare amirleri, yargı mensupları, iş adamları, emniyet, MİT ve askere ait telefonların usulsüz dinlenmesi” davası şüphelileri arasındaydı. FETÖ’cü bir bilgisayar şirketine bir dönem grup yöneticisi olarakda çalışan Biniş, telekulak soruşturmasının kilit ismiydi.

 

Harun Biniş’;in görüntülendiği 143. filodan uçaklar darbe girişimi sırasında Gölbaşı’ndaki Polis Özel Harekât binasını bombalamıştı.

ADİL ÖKSÜZ OPERASYONU 12 KİŞİ HAKKINDA GÖZALTI KARARI

Bu arada Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, 15 Temmuz’;daki darbe girişiminin hazırlık toplantılarının yapıldığı evleri kiralayan ve Adil Öksüz ile birlikte mart ve haziran 2016′;da ABD’;ye giden 12 kişi hakkında gözaltı kararı çıkarttı. Şüphelilerden 6′;sı gözaltına alındı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here