samil-tayyar

 

Tayyar, “30 Mart’ta sadece belediye başkanını seçmeyeceğiz. Türkiye’ nin kaderi de bu seçimin elinde” dedi.

AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, Türkiye’nin ciddi bir tehdit ve kavganın eşiğinde olduğunu, bu seçimde sadece belediye başkanı seçmeyeceklerini, Türkiye’nin kaderini belirleyeceklerini söyledi.

Seçim çalışmaları için İslahiye’ye gelen Tayyar, köy ve belde ziyaretlerinin ardından Hatay Bulvarı üzerindeki seçim koordinasyon merkezini ziyaret etti.  Partisinin belediye başkan adayı Kemal Vural için destek isteyen Tayyar, burada yaptığı konuşmada, İslam coğrafyasında, Myanmar’da, Sudan’da, Somali’de, Üsküp’te, dünyanın her köşesinde, mazlum halkların yaşadığı her yerde insanların gözünü Türkiye’ye dikip, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a baktığını belirtti.  

En kritik seçim 

 Tayyar, bu seçimde AK Parti’ye güçlü destek verildiğinde, Başbakan  Erdoğan’a sahip çıkıldığında sadece Türkiye’nin değil aynı zamanda dünyadaki mazlum halkların da hakkını savunmuş olacaklarını kaydetti.

Bu seçimin çok kritik bir seçim olduğuna dikkati çeken Tayyar, şöyle devam etti: “Biz sadece belediye başkanı seçmeyeceğiz. Türkiye ciddi bir tehdit ve kavganın eşiğinde, bu seçimde sadece belediye başkanı seçmeyeceğiz, Türkiye’nin kaderini belirleyeceğiz. Türkiye’nin bölgede ve dünyada güçlü olmasını istemeyen bütün şer odakları, İsrail’i, Amerika’sı,  osu, busu ve yurt içindeki bütün işbirlikçileri, Gezi olaylarıyla başladılar, 17 Aralık’la devam ettiler. Erdoğan’sız Türkiye projesini hayata geçirmek için her türlü lanetin ve her türlü pisliğin içindeler. Bu millet feraset sahibidir, bu millet kadir kıymet bilir, bu millet hizmeti bilir, bu millet her zaman hakkın ve haklının yanında yer almıştır. Yıllarca bu böyledir. Milli iradeyi yok sayanlar, milletin sesini kesmek isteyenler yıllarca hep aynı tezgahı kurdular. 1960’ta bunu yaptılar, 1971’te bunu yaptılar, 1980’de, 28 Şubat’ta hep bunları yaptılar. Tuzak aynı ama aktörler farklıydı. Şimdi yeni aktörlerle yeni bir darbe senaryosu peşindeler.”

Hükümeti yıkmak istiyorlar

 Üç aydır hep hikaye yazıldığını ifade eden Tayyar, “17 Mart’a kadar hükümetin düşeceğini iddia edenler, Fethullah Gülen’in 17 Mart’ta Amerika’ya hicret edişinin yıl dönümü dolayısıyla ona müjde vermek istiyorlar, hükümeti yıkmak ve bozmak istiyorlar. Ancak amaçlarına ulaşamayacaklar” dedi.

Meydanların tıklım tıklım dolduğunu vurgulayan Tayyar, milletin kendi iradesine kast edenlere karşı yıllarca tavır koymaya çalıştığını ancak bu dönemdeki gibi olmadığını dile getirdi. Tayyar, “1960’da Menderes asılırken bu millet meydanlara koşsaydı, Menderes’i asamazlardı. Artık Türkiye öyle bir Türkiye ki ne Recep Tayyip Erdoğan, Adnan Menderes ne bu millet 1960 milletidir. Liderine sahip çıktı, meydanları dolduruyor. Allah’ın izniyle Recep Tayyip Erdoğan’ı kimseye yedirmeyiz” diye konuştu

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here