8956973131.03.201443427gaziantepgunes

Gaziantep Büyükşehir Belediye başkan adayı Fatma Şahin, Ak Parti İl Başkanı Ahmet Uzer ve Ak Partili Milletvekilleri kayıtlı bulundukları okullara giderek oylarını kullandılar.

30 Mart yerel seçimlerinde Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan adayı Fatma Şahin, oyunu Ali Küncülü Ortaöğretim Okulu, 1187 numaralı sandıkta kullandı.

Ak Parti Gaziantep İl Başkanı Ahmet Uzer, oyunu Mehmet Ali Eruslu İlköğretim Okulu 1097 numaralı sandıkta kullandı. Ak Parti Gaziantep Milletvekili Derya Bakbak, oyunu Osman Gazi İlköğretim Okulu 1345 numaralı sandıkta kullandı. Ak Parti Gaziantep Milletvekili Halil Mazıcıoğlu, oyunu Adnan A.Ş İlköğretim Okulu 1398 numaralı sandıkta kullandı. Ak Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan, oyunu Adnan A.Ş İlköğretim Okulu 1388 numaralı sandıkta kullandı.

MANŞETİ VATANDAŞ ATACAK

30 Mart yerel seçimleri için başlatmış oldukları seçim kampanyasının diğer illere örnek bir davranış olduğunu söyleyen Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan adayı Fatma Şahin, “ Yerel seçim çalışmalarına  üç ay önce başladık. Seçim çalışmalarımız saygı çerçevesi içinde gerçekleşti. Gaziantep Valiliği ile birlikte karar aldık ve bayrak yarışı ile çevreyi kirletmek yerine proje yarışları ile çıtayı yükselttik. Kararı bugün vatandaş verecek. Manşeti vatandaşımız belirleyecek. Yerel seçimler genel seçimler genel seçim havası içinde gerçekleşmiştir. Kazananın, şehrimiz ve ülkemiz olmasını temenni ediyorum” dedi.

SEÇİMLER SAYGI ÇERÇEVESİ İÇİNDE GERÇEKLEŞTİ

Seçim çalışmalarının her zamanki seçimlerden farklı bir hava içinde gerçekleştiğini aktaran Gaziantep Ak Parti Milletvekili Derya Bakbak, “ Çalışmaların başlayalı üç ay oldu. Yoğun bir çalışmaya imza attık. Bu dönemki seçimler saygı çerçevesi içinde gerçekleşti. Yerel seçimlerin şehrimiz ve ülkemiz için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” ifadelerine yer verdi.

YAŞLILAR VE HASTALAR İÇİN EZİYET OLMAMALI

Seçimlerin yaşlılar ve hastalar için eziyet haline dönüştürülmemesi gerektiğinin altını çizen Gaziantep Ak Parti Milletvekili Halil Mazıcıoğlu, “ Bu seçimlerde yaşlıların ve hastaların oy kullanabilmek için zorluk çekmesi beni kalben çok üzdü. Bu seçimlerden sonra asansör sistemi bulunan okullardaki asansörler yaşlılar ve hastalar için hizmet verecek. Ak Parti olarak tüm sandıkları gezdik. Yerel seçimlere katılım büyük artık göstermiş durumda” ifadesini kullandı.

KATILIM DEMOKRASİNİN AYNASIDIR

Yerel seçimler için katılım oranlarının yüksek olduğunu ve bu durumun da demokrasinin göstergesi olduğunu vurgulayan Gaziantep Ak Parti Milletvekili Mehmet Erdoğan, “ Türk demokrasisi adına bugün oy kullanıyoruz. Şehir genelindeki  sandıkları ziyaret ettik ve katılımların çok yüksek olduğunu gördük. İnsanlar sandık başına mutlu gidiyor. Seçimlerin insanlığa hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

SÖZ SIRASI VATANDAŞIN

90 gündür adayların konuştuğunu ve söz sırasının vatandaşa geldiğini belirten Gaziantep Ak Parti İl Başkanı Ahmet Uzer, “ Yerel seçimler için 90 gündür halkın içindeyiz. Yoğun bir seçim süreci yaşadık. Gaziantep’te seçimler centilmenlik yarışı şeklinde sürdü. Başlatmış olduğumuz kampanya ile çevre kirliliğine meydan vermeden seçim sürecini tamamladık. İnanıyorum ki vatandaşımız elini kalbine koyarak karar verecektir. Seçimlerin şehrimize ve ülkemize barış, huzur getirmesini diliyorum” dedi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here