2014-07-03-rehin-soforler-serbestIrak Şam İslam Devleti’nin (IŞİD) 10 Haziran tarihinde kaçırdığı 32 Türk TIR şoförü, serbest bırakılmak üzere yola çıkarıldı. IŞİD militanlarının Türkiye’ye doğru yola çıkardığı şoförlere bir süre eşlik ettikten sonra serbest bırakacağı öğrenildi.

10 Haziran 2014 tarihinde Musul’un Geyara ilçesindeki elektrik santraline akaryakıt taşıyan 32 Türk TIR şoförü IŞİD militanları tarafından kaçırılmasının ardından bugün serbest bırakıldı. İsmini açıklamak istemeyen şoförlerden birisiyle yaptığımız telefon görüşmesinde, IŞİD militanlarının kendilerini Habur bölgesine doğru yola çıkardıklarını ve oraya götürüp serbest bırakacaklarını söyledi.

DISİŞLERİ BAKANLIĞI: “KAÇIRILAN ŞOFÖRLERLE OLUMLU GELİŞMELER VAR”

Dışişleri Bakanlığı kaynakları, IŞİD tarafından kaçırılan Türk şoförlerinin durumları ile ilgili olumlu gelişmeler olduğunu açıkladı.

Bakanlık kaynakları, IŞİD tarafından kaçırılan şoförlerin durumları ile ilgili olumlu gelişmeler olduğunu kaydetti. Bakanlıkta, Irak’taki son gelişmeler ile ilgili saat 16.00’da bilgilendirme yapılacağı açıklandı.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here