İnternet dünyası ile beraber bilgisayar oyunlarına ulaşmak artık daha kolay bir hale gelmiştir. Gelişen internet teknolojisi ile beraber her zevke uygun bilgisayar oyunları, son derece gelişmiş grafiklerle beraber, oyun severlerin hizmetine sunulmaktadır. 3d savaş oyunları, bu anlamdan çok sık bir şekilde tercih edilen bilgisayar oyunlarının başında gelmektedir. Savaşın adeta içerisine sokan bu oyunlar, gelişmiş grafikleri ve oyun severlere sunduğu değişik silah alternatifleri ile insanlara unutamayacağı zamanları yaşatmaktadır. Savaş oyunlarındaki atmosferi çok gerçekçi bir şekilde yansıtan bu oyunlar, bilgisayar üzerinden oyun oynamayı sevenler için çok iyi bir zaman geçirme yöntemidir.

3d savaş oyunları içerisinde yer alan en güzel oyunlardan birisi olan Nişancı polis hedef alma oyunu son dönemde çok sık bir şekilde tercih edilmekte ve oynanmaktadır. Bu oyun sayesinde hedef tahtalarını tam isabet vurmanız gerekmektedir. Böylelikle yüksek puanları kolay bir şekilde toplamanız mümkün olmaktadır. Oyun içerisinde şehrin herhangi bir bölümüne sizin bakış açınızdan bir görüntü sunulmaktadır. Silahınızla bu görüntüyü dikkatli bir şekilde takip etmeniz lazımdır. Daha sonra aniden hedef tahtaları karşınıza çıkmaktadır. Ancak bu hedef tahtaları iki farklı renktedir. Bunlar mavi ve kırmızıdır. Oyun size hangi hedef tahtasını vurmanız gerektiğini söylemektedir. Oyunda kontrol için sadece Mouse aygıtını kullanmanız yeterli olacaktır. 3d araba savaşı 2 oyunu ile de polislerle savaşma eylemini gerçekleştirebilirsiniz. Oyun içerisinde polis arabaları ile sürekli kovalanırken, bu arabalara karşı kaçmanız ya da ateş etmeniz gerekmektedir. Oyunu hem single hem de online mod içerisinde oynamak mümkündür. Online olarak oyunu oynamak için herhangi bir üyelik gerekmemektedir. Sadece bir kullanıcı adı seçerek buradan online bir şekilde oyunu oynayabilirsiniz. Ya da single mod içerisinde oyunu oynayarak, bilgisayara karşı mücadele edebilirsiniz. Oyunun içinde W,A,S ve D tuşları ile arabaya yön verebilirsiniz. Sol Mouse tuşu ile polis arabalarına ateş edebilir ve shift tuşu ile de nitro özelliğini aktif hale getirerek, polislerden hızlı bir şekilde kaçabilirsiniz.

Bu iki güzel oyun ile bir taraftan yarış zevkini yaşayabilir, diğer taraftan ise silah kullanarak; heyecan dolu maceralara atlayabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here