98282327322.01.201583515gaziantepgunes

İnsani Yardım Vakfı Gaziantep Şube Başkanı Emin Arslan, vakıf bünyesinde yardım çalışmalarının aralıksız bir şekilde sürdürüldüğünü dile getirdi. Arslan, Gaziantep’te 550 yetim çocuğun ihtiyaçlarının karşılandığı dile getirirken, 40 bin aileye ise dönemsel yardımlarda bulunduklarını belirtti.

40 BİNE YAKIN AİLEYE DÖNEMSEL YARDIM

Yardım çalışmalarını dünya geneline yayan İHH’nın insani yardım konusunda örnek teşkil ettiğini anlatan İnsani Yardım Vakfı Gaziantep Şube Başkanı Emin Arslan, Gaziantep’te yetim çocukların yanı sıra 40 bin aileye dönemsel yardım, 35 binden fazla Suriyeliye de yardımların devam ettiğini belirtti. Arslan açıklamasında, “Dünyanın neresinde olursa olsun mazlum ve mağdur kim varsa bizler oraya yardım götürüyoruz. Gönüllülük esasına göre var gücümüzle çalışıyoruz. Yaşadığımız kentimizde de kimin yardıma ihtiyacı varsa oraya yardım götürüyoruz. Kendi insanımızın yanında rengi, dini, ırkı ne olursa olsun yardıma ihtiyacı olan herkese yardım ediyoruz” dedi.

HER GÜN 2 BİN AİLEYE EKMEK YARDIMI

Kent genelinde belirlenen bölgelerde her gün değişimli olarak 2 bin aileye ekmek dağıtıldığını anlatan İnsani Yardım Vakfı Gaziantep Şube Başkanı Emin Arslan, “Ekonomik durumu iyi olmayan 2 bin ailemize ekmek dağıtımını sürdürüyoruz. Yapılan bu yardım küçük bir yardım gibi görünse de insanlarımıza her anlamda yardım yapmayı bir görev sayıyoruz. Diğer yandan dini bayramlarımızın öncesinde yardıma muhtaç olan ailelerimize yardımlarımızı esirgemiyoruz” şeklinde konuştu.

Kubilay Han Demir / Hakimiyet Gazetesi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here