40865Gaziantepli Kaplan Ailesi tarafından  geleneksel olarak düzenlenen ‘Kutlu Doğum Haftası’ etkinlikleri bu yılda rekor bir  katılımla gerçekleştirildi.  Yaklaşık 10 bin kişinin katıldığı Kilis’in Erikliyayla köyünde gerçekleştirilen kutlumalara, Japonya, Azerbeycan, Kuveyt, Suriye’den konuklar katıldı.

Dost Kardeşler Yönetim Kurulu Başkanı ve Güneydoğu Halı İhracatçıları Birliği Başkanı Selahattin Kaplan’ın babası Hayırsever Hacı Mihti Kaplan’ın ev sahipliğinde gerçekleşen Kutlu Doğum Haftası etkinliklerine, Kilis Valisi Süleyman Tapsız, Ak Parti Kilis Milletvekilleri Ahmet Salih DAL ve Fuat Karakuş, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Şehitkamil Kaymakamı Mehmet Aydın, Kilis Emniyet Müdürü Candemir Ödemir, Kilis Belediye Başkanı Hasan Kara, Ak Parti İl Başkanı Ahmet Uzer, CHP İl Başkanı Mehmet Gökdağ, Gaziantep Ticaret Odası Başkanı Eyüp Bartık, sanayici ve iş adamlarının yanı sıra belediye meclis üyeleri ve siyasi partilerin temsilcileri katıldı.

7_bin_kisiye_yemek_ikram_edildi13665545120_h1016884

elbeylide-yedi-bin-kisiye-yemek-dagitildi-IHA-20130421AW000338-1-t

MUHTEŞEM ORGANİZASYON

Gaziantep ve çevre illerden gelen konukların büyük ilgi gösterdiği etkinlikler kapsamında, işadamı Güneydoğu Halı İhracatçıları Birliği Başkanı Selahattin Kaplan ve ailesi 10 bin kişiye yemek verdi.

 Başta hayırsever  Hacı Mihti Kaplan olmak üzere, Dost Kardeşler Halı Yönetim Kurulu Başkanı ve Güneydoğu Halı İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Kaplan ile aile fertleri, Eriklikaya Köyü Camii’nde okunan mevlit sonrası misafirlerini köy meydanında kurulan çadırlarda ağırladı. Dev kazanlarda pişirilen yemekler, Kutlu Doğum etkinliğine katılan davetlilere ikram edildi.

elbeylide-yedi-bin-kisiye-yemek-dagitildi-IHA-20130421AW000338-6-t

ŞAHİN: EMEĞİ GEÇENLERİ KUTLARIM

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Kaplan ailesi tarafından düzenlenen kutlu doğum etkinliğinde kadın ve çocukların ilgi odağı oldu.

Yapılan organizasyonu övgüler yağdıran Şahin, “Kaplan ailesi hayırsever bir ailedir. Yaptığı etkenliklerle, okullarla, camilerle takdir edilecek bir çok projeye imza attılar. Bugünkü organizayonda gerçekten son derece anlamlı. Tüm emeği geçenleri kutluyorum. Kutlu Doğum’u bizlere böyle güzel bir organizasyonla yaşatan Kaplan ailesinin tüm fertlerine ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

Şahin, proğam boyunca yanına gelen kadın ve çocuklarla bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.

TAPSIZ:  GÜZEL BİR ORGANİZASYON

Kilis Valisi Süleyman Tapsız ise, Kilis’te böyle bir organizasyonda bulunmaktan onur duyduğunu belirterek,“Güzel bir organizasyon. Kutlu Doğum Haftası’nın böyle güzel bir etkinlikle kutlanması bana da büyük bir gurur veriyor. Burada etkin bir şekilde görev alan kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Bu etkinliklerin kapsamının genişleterek devam etmesini temenni ediyorum” diye konuştu.

KAPLAN AİLESİNDEN TEŞEKKÜR

Eriklikaya Köyü’nde 10 yıldır Kutlu Doğum Haftası’nda mevlit organizasyonu düzenlediklerini dile getiren Selahattin Kaplan, ise, İslam Peygamberi Hz. Muhammed(s.a.v.)’in doğumunu her yıl güzel bir şekilde kutladıklarını belirtti.  =

Kaplan, Japonya, Azerbeycan, Kuveyt, İran ve  Suriye’den konukların katıldığı etkinlikteki konuşmasında şunları söyledi:

 “Bugün binlerce vatandaşımızla birlikteyiz. Kutlu doğum haftası etkinlikleri çerçevesinde her yıl geleneksel olarak düzenlediğimiz bu organizasyon sayesinde her görüşten siyasetçi ve vatandaşlarımız bir araya geliyor. Sadece bu yıl değil önümüzdeki yıllarda da aynı etkinlikte kardeşlerimizle bir araya gelmeyi umuyoruz. Bu vesileyle tüm katılımcılara gösterdikleri ilgi nedeniyle teşekkür ediyorum” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here