Resim_1334669445Anteppress – Gaziantep

28 Şubat sürecinin yargılandığı ve çokça konuşulduğu bu günlerde Gaziantep Şehitkamil Arif Nihat Asya Lisesinde soruşturma konusu olan tuhaf bir uygulamanın duyumu tarafımıza ulaştı.

Haricen edindiğimiz bilgilere göre Gaziantep’te ilginç bir olay yaşanıyor.
İlimiz Şehitkamil ilçesi Çıksorut semtinde  bulunan Arif Nihat Asya Lisesi’nde insanı akıl tutulmasına uğratan bir olay gündemde.

Okul müdürünün şikayeti üzerine 25 Şubat 2012 tarihinde okula gelen müfettişler birkaç öğretmenin namaz kılmak için oluşturduğu küçük  bir odaya (daha önce müdürden izin alındığı halde) adeta baskın yapıyor; öğretmenlere, “burada kimler namaz kılıyor,burası ibadethane mi?” gibi garip ve insanı rencide eden sorular soruyor ve orada bulunan küçük bir halının hemen kaldırılmasını istiyorlar.
Üslup  soruşturmadan çok sorgulama ve yargılamaya benzemiyor mu?

Tek suçları dini inançları gereği tenefüste namaz kılmak olan eğitimciler bir suçlu muamelesi görüyor.

Dini hassasiyetleri sorgulanan öğretmenler , düşürüldükleri bu durumdan  rahatsızlık duyuyorlar.

``

Yine mi?

28 Şubat sürecinde sayıları yüz binleri belki de milyonları bulan kişileri (gümüş yüzük takıyor, eşi başörtülü, namaz kılıyor, babası hacca gitmiş…) gibi çağdışı zihni algılarla fişleyen , toplumun siyasi iradesini baskı altına almaya çalışan , başörtülüler için ikna odaları açan, dindar insanları toplum nezdinde küçük düşürmek için hazırlanan senaryolar yoksa yeniden mi yazılıyor? sorusu akıllara geliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here