sehit

 

Ak Parti Gaziantep Milletvekili ve Büyükşehir Belediye Başkan adayı Fatma Şahin, Gaziantep Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ni ziyaret etti.

Şahin ile beraberindekiler, Gaziantep Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Hamza Bayındır ile şehit yakınlarıyla görüştü, sorunlarını dinledi.

Ziyarettin ardından Şahin, yaptığı açıklamada şehitlerin bu vatan istikbali için canlarını seve seve feda ettiğini söyledi.

Ülke toprağı için tarih boyunca hep bedel ödendiğini vurgulayan Şahin, ” Hep canlar yandı, hep anaların canı yandı. Çok zor günler, çok zor zamanlar yaşadık. Hep acılarınız acımızdır diyerek kader birliği yaptık. Biliyoruz ki acılar paylaşılınca azalır, sevinçler paylaşılınca artar. Bu toprakların bu mayası bizi hep ayakta tuttu” dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın da büyük desteğiyle şehit yakınları ve gaziler için birçok yasa yaptıklarını hatırlatan Şahin, şunları kaydetti:

“Bir taraftan çözüm süreci ile canlar gitmesin, bedeller ödenmesin, evlere, yuvalara ateşler düşmesin diye büyük bir gayret gösteriliyor. Şu anda hamd olsun birbuçuk yıldan beri ‘peygamber ocağına’ diye gönderdiğimiz askerlerin anaları, çocuklar vatani görevini yaparken ‘nasıl bir haber gelecek’ diye artık daha az endişe ediyor. Bu bile kendi içinde çok önemli ve kıymetlidir. Bir taraftan da geriye kalanlar için sosyal devletin gereğini yapmamız boynumuzun borcudur.”

Gaziantep Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Bayındır ise şehit yakınlarına verdiği destekten dolayı Şahin’e teşekkür etti

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here