xbesiktas-sampiyonluk-kutlamasinda-havaya-ates-acildi-5-cocuk-annesi-kadin-oldu-haber-icresim.jpg.pagespeed.ic.JxsV_PjqW7Olay, dün gece Akdere Mahallesi’nde meydana geldi. 3 katlı evin en üst katında oturan Bediha Köroğlu, mutfak penceresinden dışarıyı seyrederken, iddiaya göre yakın bir caddede şampiyonluk kutlayan Beşiktaşlı bir taraftarın ateşlediği tabancadan çıkan kurşun başına isabet etti. Kim tarafından ateşlendiği bilinmeyen tabanca kurşunuyla kanlar içerisinde yere yığılan kadın, işten gelen 50 yaşındaki eşi Ahmet Köroğlu tarafından otomobille Dr. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürüldü. Ancak, 5 çocuk annesi Bediha Köroğlu acil serviste yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamadı.
Olayı duyan yakınları Köroğlu ailesinin evine gelerek gözyaşı döktü. Ahmet Köroğlu ise işten gelince eşini mutfakta kanlar içerisinde bulduğunu ve bu sırada etraftan silah sesleri duyduğunu belirterek, şöyle dedi:

“İşten yeni gelmiştim. Aracı park ettim. Bu sırada birkaç el silah sesi duydum. Sonra eve çıktım. Eşim mutfaktaydı, bulaşık yıkıyor sandım. Biraz oturduktan sonra çocuklarıma ‘Annenizin bulaşık yıkadığı yeter, yorulmuştur’ dedim. Oğlum baktı geldi annesinin yerde yattığını söyledi. Ben de mutfağa gittim yerde görünce bayıldığını zannettim. Sonra başını kaldırınca kanadığını fark ettik ve hastaneye götürdüm. Orada da yaşamını yitirdi. Allah belalarını versi. Sevinçleri ne olursa olsun benim eşim öldü. Eşimin ölümüne yol açanların bulunmasını ve cezalandırılmasını istiyorum.”

Bediha Köroğlu’nun cesedi otopsi yapılmak üzere Adli Tıp Kurumu morguna götürüldü. Polis ekipleri ise Köroğlu ailesinin oturduğu ev ve taziyeleri kabul ettiği sokakta inceleme yaparak, 5 çocuk annesi kadının ölümüne neden olan kurşunu ateşleyen kişinin kimliğinin belirlenerek yakalanmasına yönelik çalışmasını sürdürüyor. (DHA)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here