baskanlik-savasi-1448204325

CHP Gaziantep İl Başkanlığı seçiminde aday yağmuru var. 29 Kasım Pazar günü yapılacak ve yaklaşık Bin delegenin oy kullanacağı il başkanlığı seçimlerinde Neşet Uçar, Nesrin Tuncel, Mahmut Öztürk, Erdinç Tütüncüler ve Sait Köse’nin aday oldukları belirtildi. CHP İl Başkanlığına en yakın seçilme şansı olan Neşet Uçar’ın olduğu söyleniyor. Uçar’ı, CHP’nin 8 ilçe başkanının da açıktan destek verdiği iddia ediliyor.
5 ADAY VAR
CHP Gaziantep il başkanlığı seçimi 29 Kasım Pazar günü Şahinbey bölgesinde bulunan Binbirgece düğün salonunda bin delegenin katılımıyla yapılacak. CHP Gaziantep il başkanlığı işin Neşet Uçar, Nesrin Tuncel, Mahmut Öztürk, Erdinç Tütüncüler ve Sait Köse’nin aday oldukları belirtildi.
MEVCUT İL BAŞKANI DOĞAN ADAY DEĞİL
CHP Gaziantep il başkanlığından istifa ederek, tekrar ikinci kez Milletvekili seçilen Akif Ekici’nin yerine 1 Kasım seçimleri öncesi il başkanlığına getirilen Mustafa Doğan’ın, 29 Kasım il başkanlığı seçimlerinde aday olmadığı ifade edildi.
UÇAR’I HANGİ İLÇE BAŞKANLARI DESTEKLİYOR?
CHP Gaziantep il yönetiminde İl Başkan Yardımcısı olan ve uzun yıllarda CHP saflarında mücadele veren Neşet Uçar’ın il başkanlığına aday olmasında en etkin rolü Şahinbey CHP İlçe Başkanı Hüseyin Yalçın, Nizip CHP İlçe Başkanı Haluk Kahraman, İslahiye CHP İlçe Başkanı Mustafa Alıcı, Araban CHP ilçe Başkanı Mustafa Kayacı, Nurdağı CHP ilçe Başkanı Cahit Çirkin ile Karkamış CHP İlçe Başkanı Mehmet Polat’ın yanı sıra Oğuzeli CHP teşkilatının da desteklediği bildirildi.
TEK KADIN ADAY
CHP Gaziantep İl Başkanlığında tek kadın aday olan Avukat Nesrin Tuncel’in, 1 Kasım seçimlerinde il yönetiminde il başkan yardımcısı olarak görev yaparken, eşi Avukat Mehmet Tuncel’in de uzun yıllar CHP’de belediye meclis üyeliğinin yanı sıra, CHP’den milletvekili adayı da olduğu bildirildi.
TÜTÜNCÜLER SEVİLİYOR
Gaziantep’in en eski politikacılarından ve CHP’nin Gaziantep’te belediye başkan yardımcılığını yapan Avukat Merhum Hayri Tütüncüler’in oğlu Doktor Erdinç Tütüncüler’in aday olması CHP delegeleri tarafından iyi bir şekilde karşılandığı öne sürüldü.
KÖSE ADAY MI?
CHP Gaziantep il başkanlığını bir dönem yaptıktan sonra istifa eden Sait Köse’nin il başkanlığına aday olup, olmadığı söylenirken, büyük ihtimalle aday olması bekleniyor.

 

OLAY ÖZEL/MUSTAFA ÖZZORLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here