Adaylar Pusuda!

AK Parti’de 31 Mart 2019 yerel Yönetim Seçimleri için belediye başkanlığı ve meclis üyelikleri için geçen Pazartesi günü başlayan aday adaylık süreci bugün sona eriyor.

Özellikle Cuma günü yoğun bir başvurunun yapıldığı Gaziantep’te başta Büyükşehir, Şahinbey, Şehitkamil Nizip ve Karkamış Belediye Başkan aday adaylığı başvurular yapıldı. Aday adaylığı için en çok Nurdağı, Oğuzeli, Nizip, İslahiye ve Araban’da yoğunluk yaşanırken Büyükşehir, Şahinbey ve Şehitkamil’de aday adaylığının azlığı dikkat çekti. AK Parti Gaziantep’te şimdiye kadar 50 civarında aday adaylığı başvurusunun olduğu ancak bugün son gün olması itibariyle yoğun bir başvurunun yaşanılabileceği bekleniyor. Bu arada AK Parti Genel merkezi gerek mevcut başkanlar, gerekse yeni aday adayları ile ilgili farklı anket ve araştırmalar yaptığı da belirlendi. AK Parti Gaziantep aday adayları için temayül yoklaması ise bu Pazar günü yapılacak.
AK Parti’de 31 Mart 2019 yerel Yönetim Seçimleri için belediye başkanlığı ve meclis üyelikleri için geçen Pazartesi günü başlayan aday adaylık süreci bugün sona eriyor. AK Parti’de dün itibariye Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday adlığı için 1 kişi, Şahinbey için 2, Şehitkamil için 3, Nurdağı için 12,  İslahiye için 5, Nizip için 5, Araban için 5,Yavuzeli için 3, Oğuzeli için 5 Karkamış için ise 2 kişi başvuru yaptı. Şimdiye kadar 50 civarında aday adaylığı başvurusunun olduğu AK Parti’de ancak bugün son gün olması nedeniyle yoğun bir başvurunun yaşanılabileceği bekleniyor.AK Parti’de bilindiği üzere Genel Merkez’in kararı doğrultusunda mevcut Belediye Başkanları, aday adaylığı için yeniden başvuruda bulunamıyor.

HABER MERKEZİ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here