Resim_1389614495ANTEPPRESS-GAZİANTEP 

Adıgüzeller İnşaat sahiplerinden Mehmet Adıgüzel, İnşaat Mühendisleri Odası’nın 8 Şubat’ta yapılacak olan Olağan Genel Kurulu öncesi başkanlığa aday olduğunu açıkladı. Hedeflerinin akademik bir yönetim kurmak olduğunu ifade eden Adıgüzel, ‘Mesleki deneyime sahip olan arkadaşlarla genç ve dinamik bir yönetim oluşturacağız’’ dedi.

Başkanlığını Melih Meriç’in yaptığı Gaziantep İnşaat Mühendisleri Odası’nda seçim heyecanı başladı. 8 Şubat’ta oda hizmet binasında gerçekleştirilecek kongre öncesi, ilk adaylığını açıklayan isim Adıgüzeller İnşaat sahiplerinden Mehmet Adıgüzel oldu. 16 Ocak Perşembe günü adaylığıyla ilgili bir basın toplantısı düzenleyeceğini belirten Adıgüzel, hedeflerinin siyasi oluşumlardan uzak bir yapı oluşturmak olduğunu ifade etti.

AKADEMİK BİR YAPI OLUŞTURACAĞIZ

Adaylık kararını aldıktan sonra çalışmalara başladıklarına dikkat çeken Adıgüzel, ‘’Bu süreçte sektörümüzün önde gelen kuruluşlarıyla istişarelerimiz oldu. Amacımız alanında uzman, bilgili, birikimli ve donanımlı bir yönetim oluşturmak. Bu konuda görüşmelerimiz devam ediyor. Diğer yandan siyasi oluşumlardan uzaklaşan ve objektif duran bir yönetim hedefliyoruz. Şimdiye kadar son derece olumlu yorumlar aldım. Sektörümüzdeki tüm kesimlerin fikirlerini, düşüncelerini ve önerilerini toplayarak eksiksiz bir hazırlık yapıyoruz. Hedefimiz mevki ve makam değil. Tek odak noktamız odamızı nasıl daha etkin hale getirebilir. Bu pencereden bakıyor ve hazırlık yapıyoruz’’ dedi.

SEKTÖRÜMÜZÜN SORUNLARINI BİLİYORUZ

Adıgüzel, sektörün sorunlarına hakim olduklarını ve göreve geldiklerinde bu sorunları tek tek çözmeye kararlı olduklarına da dikkat çekerek şunları söyledi; ‘’Her sektörde olduğu gibi, inşaat sektöründe de sorunlar var. Ekip olarak dersimize iyi çalışıyor ve yeni çözümler oluşturmaya çalışıyoruz. Bu nedenle sorun ve çözüm konusunda deneyimli, ileri görüşlü ve sonuç odaklı düşünen bir yönetim oluşturmanın kaygısı içerisindeyiz. Sektörümüzde bu bağlamda sayısız isim mevcut. Görüşmeler yapıyoruz ve önümüzdeki günlerde de ekibimiz tamamen oluşturacağız.’’ Adıgüzel 16 Ocak Perşembe günü bir basın toplantısı düzenleyerek adaylığıyla ilgili geniş bir açıklama yapacağını da sözlerine ekledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here