adil-hoca-vefatinin-17-yilinda-anildi-1460378643-10072065084

Adil Hoca Dernek Başkanı Mustafa Kursav, birlik ve beraberliğe vesile olması adına her yıl düzenledikleri anma programında öğrencilere, velilere ve öğretim görevlilerine seslenerek, gelişen dünyanın ihtiyaçlarına,   ilmi anlamda daha şuurlu bir nesil ve alimler yetiştirilmesi gerekliliğinin altını çizerek, anma gecesinin hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür etti.

SALONU  DOLDURAN DİNLEYİCİLERİ İHYA ETTİ

İlk kuranı kerim tilavetini okuyan Adil hocanın talebelerinden, Eyüp Özberk salonda dinleyenleri ihya etti. Daha sonra Adil hocanın yaşamını anlatan belgesel davetliler tarafından hasretle izlendi. Gaziantep Mevlevihane’since okunan kasideler konuklardan tam not aldı.

Prof. İhsan Süreyya Sırma hocanın konuşmacı olarak katıldığı gecede duygusal anlar yaşandı. İhsan hoca hurafelerden uzak durulması gerektiğini birçok bid’a nın yalan yanlış şeylerin hayatımızda yer tutmasının nedenini cahillikle, cahilliğin ortadan kalkmasını ise kur an ı kerim in ilk emri oku ile ortadan kalkacağını bunun için ilim adamlarına her zamankinden daha fazla ihtiyaç olduğundan bahsetti. Peygamberimizin hatem ul enbiya olduğu için imtihan dünyasının zamanının hızla tükendiğinden bahseden Sırma, peygamberimizi yaratana mahcup etmeyecek bir yaşam ile hayatımıza yön vermemiz gerektiğinin altını çizdi.

Çifte ezan okuyan Mustafa Yavuz ve Mehmet Ali Devrim dinleyicilere mana aleminde derin bir yolculuk yaptırdı..

Ökkeş Daloğlu nun kısa aşr ı şerifinden sonra, Gaziantep İl Müftüsü Ahmet Çelik ise okunan kur an ve getirilen selat ü selamın duasını yaptı.

Bekir Öztekin tarafından Prof. İhsan Süreyya sırma ya plaket takdimi yapıldı.

ADİL HOCA BİRÇOK İBDADETHANENİN TEMELİNİ ATTI

Ulu Camii gibi birçok ibadethanenin yapımında önderlik etmiştir. Hoşgör Fatih Kuran Kursu’nun da temelini attıran Adil Hoca sayesinde 1996 dan bu yana sayısı 500’ü aşkın hafız yetişmesine vesile olmuştur. Gaziantep’in manevi mimarının tek gayesi memleketindeki insanlara bir Besmele dahi öğretebilir miyim olmuştur. Adil Özberk Hoca 1999 yılının Şubat-Mart aylarında sabah namazından sonra talebelerine ders verirken rahatsızlandı, 3 gün hastanede yattı ve 6 Nisan 1999 günü Hakk’ın rahmetine kavuştu..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here