Anadolu Öğrenci Birliği, son zamanlardaki güncel meselelerle ilgili “ağyarını mani efradını cami” mahiyetinde bir basın açıklaması yaptı.

Katliamlar Basın Açıklaması ile Telin Edildi.

Anadolu Öğrenci Birliği tarafından ABD’de katledilen üç Müslüman genç ve Mersin’de katledilen Özgecan Aslan için Gaziantep’te basın açıklaması yapıldı.

IMG_20150216_160340

Anadolu Öğrenci Birliği Gaziantep Şubesi tarafından 16 Şubat Pazartesi günü Gaziantep Üniversitesi önünde ABD’de katledilen üç Müslüman genç ve Mersin’de katledilen Özgecan Aslan için basın açıklaması yapıldı. Açıklamaya Gaziantep’te çeşitli üniversitelerde okuyan 250 civarında üniversite öğrencisi ve lise öğrencisi katıldı. AÖB üyesi Sevda Kavak tarafından okunan basın açıklamasında zulüm oldukça Anadolu Öğrenci Birliğinin meydanlarda olacağı vurgulanarak ABD’de öldürülen üç genç ya da yanı başımızda vahşice katledilen Özgecan Aslan, coğrafyamızdaki katliamlar bizlere insanlık sorumluluğu yükleyerek var gücümüzle mücadele etmemizi gerektiğini göstermektedir denildi.

 

İşte Anadolu Öğrenci Birliği Gaziantep Şubesi tarafından kamuoyuna sunulan basın açıklamasının tamamı;

IMG_20150216_160233

 

Rahatsızız,

 

Derdimiz var,

 

Susmayacağız…

 

Bugün meydanlardayız, dün olduğu gibi, zulüm var oldukça da olacağımız gibi…

 

Kavgamız: Bütün kokuşmuş düzenlerin, insan hayatını değersiz kılan ideolojilerin, kadını hegemonyası altına alan zihniyetlerin, din, sınıf, cinsiyet, ırk, mezhep ve tüm inanç sistemlerinin faşizan tavırlarına başkaldırıyoruz.

 

Değişen dünyanın tarihi sürecinde, genelde insan özelde kadın, her daim insanlık dışı muameleye maruz kalmıştır. Bize çağdaşlığın üst sınırı olarak sunulan sözde medeniyetlerin geçmişleri insanlığın ahlaki değerleri üzerine inşa edilmiştir. Değerleri ayaklar altına alan emperyalist güçlerin bugünkü ikiyüzlü tavırları insanlığın çıplak gözüyle görülebilecek kadar aşikârdır.

IMG_20150216_160203

İnsanlık kanlı bir coğrafyaya hapsolmakta, sessiz çığlıklara gömülmektedir. Sesimizin daha gür çıkması için her türlü haksızlığın ve zulmün karşısında durmak zorundayız.

 

ABD’de öldürülen üç genç ya da yanı başımızda direnerek vahşice katledilen Özgecan Aslan ile sınırlı kalmayacak olan katliamlar bizlere insanlık sorumluluğu yükleyerek var gücümüzle mücadele etmemizi gerektirmektedir.

 

Diyorlar ki; Kadın erkek eşittir.

 

Diyoruz ki; Kadın kadındır, erkek erkektir. Eşitlik maddeci anlayışa sahip kapitalist beyinlerin sürekli ezbere mırıldandığı ve her kadın-erkek ilişkisinin başına geçirdiği kölelik zinciridir.

Diyorlar ki; Eş veya anne olmuş ne fark eder. O hala erkeği baştan çıkaran Havva’dır.

IMG_20150216_162740

Diyoruz ki; Eş veya anne olmuş her evlad-ı Havva cennetin anahtarlarını fıtratında taşıyan hazinedardır. Ünlü düşünür Hasan el-Benna’nın da dediği gibi “İnsanlık nüfusunun yarısı kadındır, diğer yarısını da kadın yetiştirir.”

 

Diyorlar ki; Namus kadına has bir olgudur.

 

Diyoruz ki; Namus kadına has bir olguysa Hz. Yusuf’un taşıdığı neydi?

 

Diyorlar ki; Kadının açıklığı kışkırtıcılığı suça teşvik edicidir.

 

Diyoruz ki; Kadının kalkanı tesettür ise erkeğin tesettürü göz kapaklarıdır.

 

Diyorlar ki; Nihai hedefimiz muasır medeniyetler seviyesine çıkmaktır.

 

Diyoruz ki; Onların basamak olarak kullandıkları, doğruluğu, dürüstlüğü, alın terini, doğmamış olanı, bir masumun gülen yüzünü, bir kadının şahsiyetini, asaleti ve asalete dair olanı; üç kuruşa değiştirdikleri ahlaki değerler mezarlığıdır. Mezarlık ki sermayesi ruhları esir alınmış cesetler, kokuşmuş bir ısmarlama medeniyettir.

 

Diyorlar ki; Özgürlüğü eşitliği biz öğrettik sizlere…

 

Diyoruz ki; Sizde özgürlüğün esamesi okunmazken kalpleriniz ve beyinleriniz kiliselere bağlıyken Hatem-i Nebi’den öğrendik biz imani cesareti… İnandığımız değerleri hayata değişmemeyi…

 

Diyorlar ki; Öldürüldüyse üç Müslüman genç, terörist bir dine inanmasalardı.

 

Diyoruz ki; İnanç özgürlüğünüz medeni düşünceleriniz nerede kaldı, nerde kaldı insan hayatının değeri? Hıristiyan, Müslüman, Türk, Kürt ne fark eder, öldürmeyi mübahlaştıran anlayışınız kadar cahil, Rahmani teslimiyeti terörle bağdaştıracak kadar kör ve zulme susacak kadar sağır, hakkı savunamayacak kadar dilsizsiniz. Söz konusu kendi çıkarlarınız olduğunda her anlayışı, her tezi meşru kılan fikirlerinizden, modern boyun eğdirme projelerinizden, domuz gribinden, zehirli haplarınızdan, genetiği değiştirilmiş gıdalarınızdan, sizden olmayan için yaşatmadığınız nice insanımızdan söz edin bize. Anlatın ey muasır medeniyetler zümresi… Dökün kirli emellerinizi…

IMG_20150216_162712

Ve şimdi uyan Ey Müslüman!

 

Evine aldığın 120 ekranlık zehir kutusunun evladına, sana, eşine neler ettiğine bir bak. Kanallarından beyinlerinize oluk oluk akıttığı fuhşiyat ve kan kokan diziler, programlar, karakterler bir nesli yeterince tüketmedi mi? Haz, hız, narsisizm, bencillik gibi insani değerlerimizi yiyip bitiren bu kan emici düşünceler… Dün baktığımızda kafamızı çevirdiğimiz sahnelere, bugün ailecek dikkat kesiliyoruz. Kadını- erkeği objeleştiren, sokakta korumasız dolaşamaz edecek kadar subliminal mesajlara, çocuğuna çizgi film izlettiğini zannettiğin emperyalizm oyunlarına uyan. Uyan ve önlemini al. Silkelen. Seni uyuşturmak istedikleri yüz yıllık uykundan uyan. Yalnız televizyonlar değil elbette şikâyetimiz.  Yıllarca hap gibi yutturuldu, okullarda yutturulmak istenenler… Bizler koyun değil, şahsiyetimizle, Müslüman kimliğimizle, düşüncelerimizle biz olmalıyız; oldurmak istedikleri değil. Hükümete sesleniyoruz ve eğitim birimlerine ve ailelere ve toplamına, tüm topluma…  Bizi birleştiren özümüze, ahlaki bağlarımıza, bizi kardeş kılan vahye, sıkı sıkıya sarılma zamanıdır. Uyanma zamanıdır. Bir kişiyi haksız yere öldürmek tüm insanlığı öldürmeye eş değerdir diyen vahyin muhatapları olarak bundan sonrası için uyanık kalmalı, insan yaşatmak, bir insanlık yaşatmak için çabalamalıyız. Özgecan’ı kurtaramadığımız, Amerika’da gencecik kardeşlerimizi kaybettiğimiz zulüm ve cinayetlere verecek kurbanımız yok artık. Allah imanımızı ve gayretimizi arttırsın; adımlarımızı ilahi vahyin yolunda sabit kılsın. Vesselam…

 

 

 

Anadolu Öğrenci Birliği

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here