IMG_20150221_233649

Anteppress: Sayın Ahmet KARADAĞ kısaca kendinizden bahseder misiniz?

Karadağ: 15.11.1975 Halfeti doğumluyum. İlkokulu o zamanki adıyla Karşıyaka Şahinbey İlkokulunda, ortaokul ve liseyi İsmet Paşa Lisesinde olmak üzere Gaziantepte bitirdim. 2001 yılında Hukuk Fakültesinden mezun oldum. 1 yıllık stajın ardından da 2002 yılında Gaziantepte serbest avukatlığa başladım. Hali hazırda da kendime ait avukatlık bürosunda serbest avukatlık yapıyorum.

IMG_20150221_233339

Anteppress: Sayın Karadağ, siyasete olan ilginiz ne zaman başladı, bize siyasi özgeçmişiniz hakkında bilgi verir misiniz?

Karadağ: Çocukluk yıllarından beri siyasetle ilgiliydim. Ülkemde ne oluyor ne bitiyor,  takip eder, ülke için neler yapılabilir diye kendime sorardım. Liseli yıllarda bu ilgim yoğunlaştı. İyi ki de yoğunlaşmış. Lise son sınıfta artık siyasi bir kimliğim oluşmuştu. İlk oyumu da liseden mezun olacağım 1994 yılındaki yerel seçimlerde kullandım. O seçimlerde Gaziantep’te yaşananları hatırlıyorsunuzdur. Seçimi sandıkta kazananın masa başında nasıl kaybettirildiği hala hafızamdan çıkmıyor. Gece yarısı özel uçakla dönemin adalet bakanının Gaziantep’e gelişi, seçim kurullarına uygulanan baskılar vs vs…

Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra, aktif siyasete Ak Parti Gençlik kollarında başladım 2002 Kasımında yapılan seçimlerde, Ak Partinin yeni kurulmuş olması ve daha önce seçimlere girmemiş olması sebebi ile, Seçim Kurullarında Ak Parti Gaziantep İl Başkanlığı’nın avukatı olarak gözlemci sıfatıyla görev aldım. 2003 yılında Ak Parti Gaziantep İl Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı olarak Teşkilat Başkanlığı görevine getirildim. Ak Parti Gaziantep 1. Olağan Kongresinde Yedek yönetim kurulu üyesi seçildim 2. Olağan Kongrede Yönetim Kurulu üyesi olarak Ak Parti Gaziantep İl yönetiminde görev aldım. Gerek Yedek Yönetim Kurulu üyesi gerekse Asil Yönetim Kurulu üyeliği sırasında Ak Partiyi temsilen Şahinbey 3. Bölge Seçim Kurulu Üyeliği yaptım. 2001-2009 yılları arasında yapılan, referandumlar da dahil 7 seçimde Seçim Koordinasyon Merkezi çalışmalarında görev aldım. 2007 yılında İl Başkanınca AR-GE den sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevine getirildim. Bu süreçte Genel Merkez AR_GE Başkanlığının düzenlediği Teşkilat içi eğitimlerde eğitmen olarak görev aldım. Ak Parti tarafından başlatılan Siyaset Akademisinin Gaziantepteki koordinatörlük görevini üstlendim, 2008 yılında İl Başkanlığınca Teşkilatlardan sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevine getirildim.

IMG_20150221_233600

Anteppress: Sayın KARADAĞ,  AK PARTİ Teşkilatlarında uzunca yıllar görev aldınız, sıkıntılı süreçler geçirdiniz, sizce AK PARTİ’yi  veya AK PARTİ’nin şahsında ülkeyi bekleyen sıkıntılı süreç nedir ya da nelerdir?

Karadağ: Genel başkanımızın 3 kasım seçimlerinde milletvekili olamaması, Partimizden Milletvekili seçilen ancak siyasi kimlikleri oturmamış kişiliklerin partiyi bölme çabaları, 27 Nisan E muhtırası, 367 garabeti, kapatılma davası gibi sıkıntıların yaşandığı dönem, bizim aktif anlamda görev aldığımız dönemlerdi. Hamd olsun AK parti genel merkezimiz ve teşkilatımızın uyumlu ve koordineli çalışmaları ve Cenabı Allahın yardımıyla birçok zorlu süreci ekip ve teşkilat ruhu ile geride bıraktık. Derdiniz Allah rızasıysa sizin sıkıntı dediğiniz süreç, Allahın izniyle yeni bir zaferin başlangıcı oluyor.

Bana göre Ak parti özelinde değil, ülkeyi bekleyen süreçler var. Ancak buna sıkıntılı süreç değil de önemli süreçler demek daha doğru olur. Bunlardan en önemlisi Milli Birlik ve Kardeşlik Projesi (Çözüm Süreci)’dir. İkinci en önemli süreç artık Türkiye’ye dar gelen Anayasa değişikliği ile beraber BAŞKANLIK sistemidir. Ak Parti, Kuruluşundan bu yana her dönem artan geniş halk desteği ile gerçekleştirdiği icraatlarla Türkiye’de adeta SESSİZ BİR iNKILAP gerçekleştirmiştir. Partimiz, 7 Haziran 2015 tarihindeki milletvekili seçimlerinde Türkiye’ye dar gelen Anayasayı değiştirmeyi, Milli Birlik ve Kardeşlik Projesinin de (Çözüm Süreci) katkısıyla toplumsal barışı sağlayıp, 2023 yılı Türkiye’sinin vizyonunu bugünden itibaren şekillendirerek ülkemizi lider konuma getirecek büyük dönüşümü tamamlamayı hedeflemektedir.

IMG_20150221_233441

Anteppress: Sayın KARADAĞ bir hukukçu olarak, kısaca başkanlık sisteminden bahseder misiniz?

Karadağ: Geniş ve teferruatlı bir konu bu! Kısaca özetlemek gerekirse, Başkanlık sistemi, hükûmet başkanının aynı zamanda devlet başkanı olduğu ve yürütme erkinin yasama organından bağımsız bir şekilde yönetimde bulunduğu, cumhuriyete dayalı bir hükûmet sistemidir. Başkanlık sisteminde yasamanın yürütmeyi fesh etme yetkisi yoktur. Yasama, yürütme ve yargı organları arasında kesin bir ayrıma ve dengeye dayanan, yasama ve yargı organlarının demokratik denetimi içinde, yürütmenin iktidar olanaklarını genişleten bir hükûmet sistemidir. Başkanlık sistemi, Başkanlık hükûmeti sistemi olarak da adlandırılmaktadır. Bu konuda Anayasa komisyonu Başkanımız sayın Burhan Kuzu ile aynı görüşlere sahibim. Başkanlık sistemi Türkiye’yi deyim yerindeyse uçuracak bir sistemdir ve Türkiye’nin tek kurtuluşudur. Yakın siyasi tarihimiz ortadayken ( koalisyonla yönetilen dönemleri kastediyorum ) bunun aksini söylemek en hafif tabirle aymazlıktır.

Anteppress: Sayın KARADAĞ, son gelişmelerle alakalı görüşlerinizi öğrenebilir miyiz?

Karadağ: Elbette, o günlerde birkaç twet atmıştım. Bunlardan biri ‘’ ’GÜNLERDİR SUSUYORUM FAKAT BU KAÇINCI SATIŞ ARKADAŞ. 28 SUBATTA ANAHTAR TESLİM EDENLER, ANAHTARLARİN TÜMÜNÜ TALEP EDER OLDU. YAZİKLAR OLSUN…’’ diğeri ise ‘’TEDBİRCİLERİN TEŞHİRCİ OLUŞLARINI İBRETLE İZLİYORUM. ALLAH ISLAH ETSİN’’ di.  Bu iki twet her şeyi özetliyor aslında. Paralel, elips ya da dairesel oluşumlar karşısında boyun eğip suskun kalacak değiliz.  Bu davanın neferlerinden birisi olarak biz,  elif gibi dimdik durmak ve bu davaya yapılan haksızlıkları haykırarak, son nefesimize kadar mücadele etmek durumundayız. Maalesef Gaziantep özelinde de genel anlamda da bu konuda bir suskunluk var. Cumhurbaşkanımız, başbakanımız ve bir elin parmaklarını geçmeyecek sayıda milletvekillerimiz dışında etkin anlamda bu türden yapılarla mücadele eden yok. 28 şubat sürecinde merhum Erbakan Hoca’ya yapılan haksızlıklar 17 ve 25 Aralık süreçlerinde sayın Cumhurbaşkanımıza ve milli iradeye yapılmak istendi. O gün cuntacılar vardı, bu gün neokonlar… Çok şükür ki bu yapının darbe girişimi Sayın Cumhurbaşkanımızın kararlı ve dirayetli duruşu sayesinde püskürtüldü.

Anteppress: Aday adaylığı süreci nasıl geçiyor sayın KARADAĞ?

Karadağ: Hamdolsun. Teşkilatlarımız ve diğer aday adaylarımızla birlikte bu hizmet kervanında hizmetkar olmak adına elimizden gelen gayreti sarf ediyoruz. Ak Partiyi diğer partilerden ayıran en önemli özellik bu. Aday olsa da olmasa da Ak Partiye gönül vermiş her fert, bu davayı bir adım daha ileriye götürebilmek için elinden geleni yapar. Çünkü BİZİM ZEMİNİMİZ, MİLLETİMİZİN RUH VE MANA KÖKÜDÜR ve BU ZEMİN EN BÜYÜK ZENGİNLİKTİR.

IMG_20150221_233516

Anteppress: Sayın KARADAĞ son olarak eklemek istediğiniz bir husus var mı?

Karadağ: Gaziantep halkı 2002 öncesi Türkiye ile 2002 sonrası Türkiye’yi ayırt edebilecek ferasete sahiptir. Bu sebeple Gaziantep halkının referandumlar da dahil her seçimde olduğu gibi 7 Haziran seçimlerinde de milli iradeye sahip çıkacağını ve Ak Partiye olan desteğini artırarak devam ettireceğini düşünüyorum. Türkiye’yi 2002 yılların karanlığından çıkarıp aydınlığa kavuşturan Ak Parti, sadece ülkemiz için değil bölgemiz için büyük bir şanstır. Ak Partiyle birlikte başlayan istikrarın ve kalkınmanın devamında zaruret vardır. Bu sebeple Gaziantep halkına HEP BİRLİKTE YENİ TÜRKİYE diyor, selam ve muhabbetlerimi sunuyorum.