27618260205.10.201585130gaziantepgunes

AK Parti günlerdir merakla beklenen seçim beyannamesini açıkladı.  ATO Congresiumda gerçekleştirilen toplantıya Ak Parti Gaziantep İl ve ilçe başkanları  Milletvekili adayları katıldı. Başbakan Ahmet Davutoğlu konuşmasında, kendi işini kuracak gençlere karşılıksız 50 bin TL verileceğini, asgari ücretin 1.300 liraya çıkaracaklarını açıkladı.

1 Kasım Genel Seçimi öncesi partilerde propaganda yarışı devam ediyor. CHP, MHP ve HDP’den sonra Ak Parti’de seçim beyannamesini açıklayarak birçok kesime önemli vaatlerde bulundu. ATO Congresiumda gerçekleştirilen toplantıya Gaziantep’ten de yoğun katılım oldu. Toplantıya katılan Gaziantep heyeti resimlerini sosyal medya hesaplarından yayınlayarak, beyannamenin önemli detaylarını takipçileriyle paylaştılar.   ‘’Biz vaatlerimizi masa başında hazırlamadık. Bizden ne istiyorsunuz deyip taleplerini kaydettik’’ diyen Başbakan Ahmet Davutoğlu, beyannamenin önemli detaylarını anlattı.  Aile ve çocuklara yönelik olarak, ailenin ve çocuklar için sosyal yardım ve sosyal hizmete gereksinim duyan tüm vatandaşlarımız için ASDEP’İ HAYATA GEÇİRİYORUZ.  Koğuş sisteminden ev ortamına geçiş için zemin hazırlayacağız.  Ev almak için peşinat biriktiren vatandaşa yüzde 15 destek vereceğiz. Bütün annelerimize, doğum hediyesi programında ilk çocuk için 300 ikincisi için 400 üç ve sonraki için 600 yani tam altın parası vereceğiz.

GENÇLERE SINIRSIZ İNTERNET VAADİ

Seçilme yaşını inşallah 18’e indireceğiz.  18 yaşındaki gençlerimizin  dahi ülke yönetiminde yer almasına izin vereceğiz. Gençlerimize sınırsız internet imkanı vereceğiz.

KENDİ İŞİNİ KURMAK İSTEYEN GENÇLERE KARŞILIKSIZ  50 BİN LİRA

Kendi işini kurmak isteyen gençlerimize 50 bin liraya kadar destek vereceğiz. Karşılıksız destek verilecek. Eğer bu yetmiyorsa, kendi işini kurmak ve geliştirmek isteyen gençlerimiz 50 bin liralık hibe üzerine, 100 bin lira faizsiz kredi de alabilecek. Gençler faizsiz kredi için kredi fonu arayıcılığıyla yüzde 85 kefaret sağlayacağız. Yeni iş kuran gençlerimize 3 yıla kadar gelir vergisi ödemeyecek. İlk kez iş bulan gencin maaşının bir yıl boyunca devlet tarafından karşılanmasını sağlayacağız.

İŞÇİLER VE ASGARİ ÜCRET

Asgari ücreti inşallah 1300 TL’ye çıkarıyoruz. Yapılan işin tehlike sınıfına göre asgari ücrette farklılaşma sağlayacağız. BES’i yüzde 25 oranında desteklemeye devam edeceğiz. Kamuda çalışan taşeronları istihdam edeceğiz. Polislerimizin 220 olan ek göstergelerini 3000’e çıkarıyoruz. Askerlerimizle ilgili de bir çalışma yürütülüyor.

ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK ALANI

Şehir merkezinde kalan küçük sanayi sitelerini şehir dışına çıkaracağız. Kentsel dönüşüm projelerini hayata geçireceğiz. Tarihi şehirlerimizle ilgili projelere destek vereceğiz, trafiği yeraltına alacağız. Kentsel dönüşüm yapılması şartıyla izinsiz yapılara elektrik ve su bağlanması şartını sağlayacağız. Kişi başı 10 m2 olan yeşil alan şartını 15 m2’ye çıkartacağız.

MAHMUT ÖZKILIÇ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here