AK Parti Bireciklilerle bir araya geldi

AK Parti Bireciklilerle bir araya geldi

AK Parti Gaziantep Milletvekilleri, Belediye Başkanları ve AK Parti il teşkilatı Gaziantep’te yaşayan Bireciklilerle kahvaltıda bir araya geldi.

Birecik’te iki dönem belediye başkanlığı yapan AK Parti Gaziantep Milletvekilli Abdulkadir Yüksel, hemşerilerinden 16 Nisan’da yapılacak referandumda evet oyu kullanmalarını istedi. Yüksel, Biz biriz beraberiz. Tarihteki isimleriyle Şehri Ayıntab-ı cihan Diret-ül Fırat ikisi de kadim şehirler, medeniyet şehirleri. Fırat’ın iki yakasına tutunmuş iki aziz şehir buralarda yaşamak çok büyük bir ayrıcalık bizlerde bu ayrıcalığı yaşayan insanlarız. Bu kültürün bir parçası olmakla her zaman gurur duyuyoruz” dedi.

“80 MİLYON KARAR VERECEK”

Referandumda sadece hükümet sistemine yönelik değişiklik olacağını dile getiren AK Parti Genel Sekreteri ve Gaziantep Milletvekili Abdulhamit Gül, “Bu referandum bir parti seçimi değildir. Bu Türkiye’nin seçimidir. Türkiye’nin geleceği Türkiye’nin hükümet sisteminin nasıl olacağına Türkiye’de yaşayan 80 milyon karar verecek. Ülkemiz ve memleketimiz için inşallah en hayırlı sonuç çıkacaktır. Bu değişiklik Türkiye’de sadece hükümet sistemine yönelik bir değişikliktir. Türkiye devleti anayasamızın 1. Maddesine göre Cumhuriyettir. 1923’te adı konmuştur. Bundan sonrada böyle kalacaktır. Bunun teminatı 80 milyondur. AK Partidir. Rabbim bu birliğimizi bozmasın.” ifadelerini kullandı.

“BİZLERDE BU AYRICALIĞI YAŞAYAN İNSANLARIZ”

Şanlıurfa’nın Birecik ilçesinde iki dönem belediye başkanlığı yapan ve şuanda AK Parti Gaziantep Milletvekilliği görevini yürüten Abdulkadir Yüksel, hemşerilerinden 16 nisanda yapılacak referandumda evet oyu kullanmalarını istedi. Yüksel, “Hemşerilerimle buluşmak ve bu büyük ailenin bir ferdi olmakla her zaman iftihar duyduğumu belirtmek isterim. Bir arada olmak benim için hakikaten büyük bir onur. Tarihteki isimleriyle Şehri Ayıntab-ı cihan Diret-ül Fırat ikisi de kadim şehirler, medeniyet şehirleri . Fırat’ın iki yakasına tutunmuş iki aziz şehir buralarda yaşamak çok büyük bir ayrıcalık bizlerde bu ayrıcalığı yaşayan insanlarız. Bu kültürün bir parçası olmakla her zaman gurur duyuyoruz. “şeklinde konuştu.

“BÜROKRATİK ENGELLERİ KALDIRMALIYIZ”

Programda Bireciklilere seslenen Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, “Fikir kimden gelirse gelsin bu masada beraber bunu uygularız. Yeter ki doğru olsun. Bürokratik engelleri kaldırmalıyız. Bu sistem işimizi kolaylaştıracak. Bunun sonunda herkesin kendi işini yaptığı bir Türkiye olacak. Yasama, Yürütme ve Yargı kendi işini yapacak yapamazsa millet sandıkta hesabını soracak” dedi.

“HEPSİ BİZE KARŞI ŞER GÜDÜYOR”

AK Parti Gaziantep İl Başkanı Eyüp Özkeçeci ise, “Bu referandum Türkiye’nin geleceği için gerçekten çok önemlidir. İnşallah kuvvetli bir evet çıkmak zorundadır. Şuanda tüm Avrupa ve dünyanın bize yaptıklarını izliyorsunuz. Hepsi bize karşı şer güdüyor. Bu bölgede kuvvetli, kuralları koyan bir Türkiye istemiyorlar. Ama olacak, Evet oyu patlayacak. 16 Nisanda herhalde Cumhurbaşkanımızı hayırlı olsun diye ilk Merkel arayacak. Hizaya gelecekler, gelmek zorundalar. Buda sizler sayesinde olacak. Bir oyun bile bizde değeri çoktur.” diye konuştu.

Çeşitli bakanlık görevleri yapan ve eski Gaziantep milletvekili Hüseyin Çelik’inde katıldığı programa AK Parti Genel Sekreteri ve Gaziantep Milletvekili Abdulhamit Gül, AK Parti Gaziantep Milletvekilleri Abdulkadir Yüksel, Ahmet Uzer, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, AK Parti Gaziantep İl Başkanı Eyüp Özkeçeci ve kentte yaşayan Birecikliler katıldı.

MANSUR YALVAÇ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here