Bu yazıyı öncelikle Ak parti eski il başkanı Muhterem Hacı Ökkeş Eruslu’ya, sonra onunla beraber yan yana kol kola yıllarca birlikte yürüdüğü yol arkadaşlığı yaptığı, sakallı sakalsız ehli salat (namaz kılan) hatta ehli Tarikat “hal” ehli olan muhterem ağabeylere ithaf ediyorum.
Sonra; bir zamanlar, Eruslu camiinde Ramazan geceleri kılınan Teheccüd namazına oğlu ile gelerek gönlümde yer edinen, mevcut il başkanımız Sayın Ahmet Uzer beyefendiye, ve dahi her yıl ikişerli ,üçerli ekipler halinde Hac’ca giderek  Hacı abi / Hacı abla olan Ak partili Gaziantep Milletvekillerine ithaf ediyorum.
Son yapılan yerel (Belediye) seçimlerinin üzerinden henüz bir yıl geçti. Yani, yeni bir seçim için daha dört yıl var. Ancak içime ara, ara çöken hicran bulutlarını dağıtmaya katkısı olur diye bu yazıyı kaleme alıyorum.
Son bir haftadır Gaziantep’in billboard’larında bir reklam gözünüze çarpmıştır.
“Ferzan Özpetek hoş geldiniz”
Kimdir bu Ferzan Özpetek ?
Türk asıllı İtalyan sinema yönetmeni.
Bu ilanı veren kim ?
Büyükşehir belediye başkanımız Sayın Asım Güzelbey.
Peki bu beyefendiye niye karşılaştıklarında elini uzatıp hoş geldin demek yerine, cümle Antep’in duyacağı bir hoş geldin deme ihtiyacı duyuyor başkanımız?
Ünlü sanatçıların kente olan ilgisi şehre büyük katkı sağladığı” için.
Türk asıllı İtalyan yönetmen’in sinema haricinde de vasıfları var elbette.
Filmlerinde “eşcinsellik konusuna fazlaca yer verdiği” herkesçe bilinen bir konu.
Ve bu konu üniversite öğrencileri tarafından kendisine soru olarak yöneltildiğinde adam (!) şu cevabı veriyor : “Eşcinsel kelimesini çok ayrımcı buluyorum ve o sözcüğü hiç sevmiyorum. Ben hayatı anlatıyorum, hayatımda olanları anlatıyorum. Hayatta o da var“
Yani ?
Ne diyorsun adam ?
Adamın ne dediğini boş verelim. Siz anladınız anlaşılması gerekeni zaten.
Ama beni asıl derinden etkileyen şey böyle bir adamın bizim sevgili Büyükşehir belediye başkanımız tarafından bu kadar şatafatla ve iltifatla ikinci kez Antep’te ağırlanıyor olması.
“Serseri Mayınlar” filminin yönetmeni Ferzan Özpetek, filminin Türkiye galası için geldiği Gaziantep’te, Büyükşehir Belediyesi tarafından bandoyla karşılandı.”(Yerel basın)
 
Sayın başkan son seçinde 320 bin Antep’ linin oyunu aldı. Bunların kaç tanesi böyle bir iş için başkan’a teşekkür eder? Başkan bir iş yaparken kim adına yapmaktadır ? Başkanın herhangi bir dini, ahlakı etik çizgisi kaygısı var mıdır? Varsa nerede başlar nerede biter ? (Restorasyonu yapılan tarihi mekanlar’da içki içilmesi konusu gündeme geldiğinde de “Turist’e içki yok derseniz Turist beklemek saflık olur “dediğini de hatırlayalım)
 
Böyle bir başkanı bizim önümüze getiren, hem de iki kez getiren, onunla yan yana oturan, kol kola yürüyen başta R.Tayyip Erdoğan ve Ökkeş Eruslu olmak üzere, tüm ilgili Ak partilileri Hak’ ka ve Halk’a şikayet ediyorum. Ve Allah bir daha ki seçime kadar ömür verirse o seçimde Ak partinin Dindar ve Muhafazakar tabanından bu kadar kolay oy almaması için elimden geleni yapacağıma söz veriyorum.
(Ökkeş Ersulu`nun, Asım Güzelbey`in ikinci kez aday olmaması için çok uğraş verdiğini, hatta il başkanlığından istifa etmiş olduğunu unutmuş değilim. Ama bu onu, ilk seçimde getirip oraya oturtmuş olmasının vebalini yok etmiyor )

20.03.2010

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here