Gaziantep’te akla ziyan denilebilecek bir panel gerçekleşti. Panelde “gericilik” konuşularak tam bir “gericiliğe” imza atıldı.

Din derslerinin ve son zamanlarda artan dini yapıların gericilik ile eşdeğer olduğu ve değerler eğitiminin de gerici ve dindar nesil yetiştirmeyi amaçladığı iddia edildi.

Prof.Dr. Adnan Gümüş yaptığı sunumda, en son yapılan Milli Eğitim şurasında “değerler eğitimi” başlığında amacın daha fazla gerici ve dindar nesillerin artan din dersi saatleriyle yapılacağını belirtti. Çeşitli istatakiksel bilgiler içeren konuşmasında AKP iktidarında artan bir söylem olarak “Milli İradeye saygı” cümlesinin aslının “islama saygı” şeklinde özetlyen Gümüş, bu konudaki mücadeleye devam edilmesi gerektiğini belirtti.

Panelde Psikiyatrist Dr. Özlem Aybastı’nın çeşitli şekillerde artan gerici eğitimin insan psikolojisi üzerine yaptığı sunumun ardından soru cevap bölümüne geçildi.

Sorulan sorulara cevap veren Okçabol, “Bugün bu salonda toplanan bizlerin gericliğe karşı mücadele eğer kazanılmazsa bu salondaki herkesin çocuğu sizlere düşman olacak, bu yüzden mücadele etmemiz ve AKP’yi iktidardan indirmeliyiz” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here