Açılışta konuşan Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir ise dünyada ölmeden önce bırakılan bu tür eserlerin karanlığa bir ışık yaktığını belirtti. Aldemir, “Arkamda gördüğünüz bu vakıf eseri, Mustafa Eruslu tarafından şehrimize kazandırıldı. 160 öğrenci kapasiteli bir kız öğrenci yurdu. Hepimiz bu hayattan göçüp gideceğiz. Geride insanlık adına gelecek nesiller adına Allah’ın bize verdiği maldan mülkten, bilgiden bir şeyler bırakıp bir esere dönüştürmüşsek bunlar kalacak ve bizi de öldükten sonra yaşatacaktır. İşte bu çalışmalar ülkemizin her yerinden karanlığa yakılmış bir mum gibi çoğalmaya başladı” dedi.

Kız Öğrenci Yurdu’nu yaptıran iş adamı Mustafa Eruslu, İhlas Haber Ajansı muhabirine yaptığı açıklamada, eğitimin kendileri için birinci öncelikleri arasında olduğunu dile getirdi. Eruslu, şunları söyledi:

“Gaziantep büyüyen ve gelişen bir şehir. Şuanda Suriyeli misafirlerle birlikte yaklaşık 2 milyon 300 bin insan burada yaşıyor. Eğitim birinci önceliğimiz. Gaziantep’te 4 üniversite var. Şehrimizde, burada okuyan gençlerimizin barınma ihtiyaçlarını ve diğer sosyal ihtiyaçlarını karşılamak üzere biz de kendimizi bir görevli kabul ettik ve öncelikle kız öğrencilerimizin barınması için böyle bir yurdu yaptık. Şuan da yurdumuzda 165 tane üniversite öğrencisi genç kızımız barınıyor. Yürüme mesafesinde de üniversitelerine gidip geliyorlar.”

Konuşmaların ardından dualar eşliğinde kız yurdunun açılış kurdelesi kesildi. AçılışaSare Davutoğlu’nun yanı sıra milletvekilleri, belediye başkanları, oda başkanları, STK temsilcileri, davetliler ve vatandaşlar katıldı.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here