duzce-emniyet-muduru-gezer-gorevine-basladi-duzce-20100209AY273228-01

‘Adama iş değil işe ADAM; lafa değil,icraata bakarım’ prensibiyle gecesini gündüzüne katan Gaziantep Emniyet Müdürü Ali Gezer, emniyet teşkilatını polis vazife ve selahiyetleri çerçevesinde organize etmeye devam ediyor…
Gezer,atanmasının akabinde 232.5 polis memurunu görev yaptığı önemli birimlerden alarak yerine siyasi ve şahsi nüfuzu ve referansı olmayan 232 polis amir ve memurlarını etkili birimlere atadı.
Atamaların başka illerden Gaziantep’e atanacak seçici ve başarılı isimlerle devam etmesi bekleniyor.

ARALARINDA POLİS MÜDÜRLERİDE VAR

Gaziantep Emniyet Müdürü olarak göreve başlamasının hemen ardından teşkilat içerisinde daha verimli çalışmalar elde edilebilmesi için ilk olarak toplamda 200 polis ve polis müdürünün yerini değiştiren Ali Gezer, geçtiğimiz günlerde de 264 polis ve polis şefinin yerini değiştirerek bu görevlere daha aktif isimleri getirdi. Görev değişikliğinin başta İstihbarat, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele, Terörle Mücadele ve Asayiş şube müdürlükleri olmak üzere çeşitli birimlerde gerçekleştirildi. Aralarında İstihbarat Şube Müdürlüğünde görevli bir şube müdür yardımcısının da bulunduğu 7 komiser ve 31 polis bir başka birime atandı. Gaziantep Valisi Erdal Ata’nın onayladığı yer değişiklikleri sayesinde Gaziantep Emniyet Müdürlüğü’nün bundan sonra daha başarılı çalışmalara imza atacağı ifade edildi.

MÜDAHALEYE SON

Edinilen bilgilere göre; siyasi ve şahsi nüfuzunu kullanarak teşkilat dışı şahıs ve odaklardan gelen taleplere rest çeken İl Emniyet Müdürü Ali Gezer, özellikle geçmiş yıllarda emniyet teşkilatının önemli birimlerinde yıllarca görev yaparak, Gaziantep emniyet teşkilatından ayrılan ve ayrıldığı halde teşkilatını siyasi ve ekonomik emelleri için dışarıdan yönetmeye kalkışanların bu atamalarla müdahalelerine son vermiş oldu.

ARAŞTIRMA VE DENETİMLER SÜRÜYOR

Geçmiş yıllarda asli görevini istismar ederek; kumpas, komplo ve tuzak kurarak, izleme ve dinleme adı altında yürütme erki eliyle; şantaj, iftira ve tertiplerle işlem yapan görevlilerin mercek altına alındığı belirtilirken,hazırladıkları fezleke mücaatlarının raflardan indirilerek araştırma ve inceleme için çalışmaların başladığı belirtildi.
Güvenilir kaynaklardan edinilen bilgiye göre; İçişleri ve Adalet Bakanlığı müfettişlerinin yakın bir tarihte Gaziantep’ e gelerek, araştırma ve inceleme başlatacakları ifade edildi.

duzce-emniyet-muduru-ali-gezer-gorevine-basladi-3

İNCE ELEYİP SIK DOKUYOR

Gaziantep Emniyet Müdürü Ali Gezer, teşkilat içerisinde yapılanmayı ince eleyip sık dokuyor. Teşkilatın daha verimli çalışabilmesi için elinden geleni yapan Gezer, göreve başladıktan bu güne kadar toplamda 464 polis ve polis müdürünü görevden alarak yerlerine daha aktif ve başarılı isimler koydu. Gaziantep Valisi Erdal Ata’nın onayladığı yer değişiklikleri sayesinde Gaziantep Emniyet Müdürlüğü’nün bundan sonra daha başarılı çalışmalara imza atacağı ifade edildi.

GEZER’LE BİRLİKTE KENTTE HUZUR VE GÜVEN GELDİ

Gaziantep’te göreve başladıktan sonra sokakta asayişin sağlanmasında önemli adımlar atan İl Emniyet Müdürü Ali Gezer, başta hırsızlık ve gasp olayları olmak üzere birçok asayiş olaylarında caydırıcı önlemleriyle dikkat çekti. Halkın can ve mal güvenliğinin korunmasına yönelik 7/24 polisin hassasiyetle çalışmasını sağlayan Gaziantep Emniyet Müdürü Ali Gezer, polis ile vatandaş arasında ki diyalogunda son dönemde gelişmesinde önemli rol üstlendi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here