Alkole Hayır!

Alkole Hayır!

Bir zamanlar küçük Buhara olarak bilinen Gaziantep’te başta valilik olmak üzere, toplumun öze dönüşü yolunda çaba sarf edilirken, diğer taraftan bazı çevreler tarafından toplumun manevi mirasına uymayan etkinlikler herkes tepkiyle karşılandı.

Bir zamanlar küçük Buhara olarak bilinen Gaziantep’te başta valilik olmak üzere, belediyeler ve sivil toplum kuruluşları tarından toplumun öze dönüşü yolunda çaba sarf edilirken, diğer taraftan bazı çevreler tarafından toplumun manevi mirasına uymayan etkinlikler düzenlenmesi herkes tarafından tepkiyle karşılandı. Kentin birçok noktasına asılan “sınırsız yerli alkol” gibi afişlerle gençler alkol kullanmaya teşvik ediliyor. Halk, gençleri alkole teşvik eden ve manevi değerlerine ters düşen bu tür etkinliklerin Gaziantep’te düzenlenmesini ve yetkililerin içinde “sınırsız alkol” ve benzeri etkinliklere izin verilmemesini isterken Antep Gençlik Platformu, Gaziantep’te yapılacak sınırsız içkili etkinliği engellemek için Change.org üzerinden bir imza kampanyası başlattı.

CHANGE.ORG’DA İMZA KAMPANYASI BAŞLATILDI

Gaziantep’te toplumun manevi mirasına uymayan alkollü etkinliklerin düzenlenmesi vatandaşlar tarafından tepkiyle karşılandı. Kentin birçok noktasına asılan “sınırsız yerli alkol” gibi afişlerle gençleri alkol kullanmaya teşvik eden etkinliklerin yetkililer tarafından izin verilmemesini istiyor. Antep Gençlik Platformu, Gaziantep’te yapılacak sınırsız içkili etkinliği engellemek için Change.org üzerinden bir imza kampanyası başlattı. Change.org‘da başlatılan imza kampanyasında “Gaziantep’te Müslüman Anadolu halkının değer yargılarına ters düşmesi ve bu gibi organizasyonların ve türevlerinin çok değil yüz yıl önce bu topraklara girmesini engellemek için altı binin üzerinde şehit vermiş Gazi şehrin aslını bilen sakinleri olarak iptal edilmesini istemekteyiz.” Denildi.

“GAZİANTEP GENÇLİĞİ OLARAK REDDEDİYORUZ”

Antep Gençlik Platformu,Gaziantep’te yapılacak sınırsız içkili etkinliği engellemek için Change.org üzerinden açtığı imza kampanyasının yanı sıra yaptığı açıklamayla da bu tür alkollü etkinliklere tepki göstererek, “Alkolün, gayrı meşru ilişkilerin, bağımlılıkların normalleştirildiği; sapkınlığın, cinsel teşhirin reklam malzemesi haline geldiği; gençlerin manevi ve ahlaki değerlerinden bihaber bırakıldığı; sömürülecek meta olarak görüldüğümüz değerlerimizle bağdaşmayan organizasyonları Gaziantep Gençliği olarak reddediyoruz.” Dedi. 

“GENÇLERİ AHLAKİ YOZLAŞMAYA SEVK ETMEKTEDİR”

Bu tür etkinliklerin gençleri ahlaki yozlaşmaya sevk ettiğini belirten Gaziantep Genç Müslümanlar, “Bu etkinliklerle gençlik erdemli bireyler olmaktan giderek uzaklaştırılıyor. Oysa ideal bir toplum inşaa etmek için hepimizin üzerine vazifeler düşmektedir. Ve biz biliyoruz ki fitneye, zulme, bozgunculuğa, terörizme boyun eğmeyecek bir Gaziantep için erdemli bireylere çok ihtiyaç var. Çok cuzi fiyatla sınırsız alkolun dağıtıldığı bu etkinliğin kaynağı nereden geliyor? Bu tip etkinliklerin manevi mirasımızla uyuşmadığını gençlerimizi dünyadaki mazlumluklara karşı daha duyarsız, pasif hale getirdiğini yüksek sesle dile getiriyoruz. Beş (5) Mayıs Cuma günü gerçekleşecek organizasyon Gaziantep’in manevi, kültürel değerlerini alaşağı etmekte gençleri ahlaki yozlaşmaya sevk etmektedir.” İfadeleri kullandı.

BU TİP ETKİNLİKLER GENÇLİĞİMİZDE GERİ DÖNÜLMEZ YARALAR AÇACAKTIR

Gaziantep Genç Müslümanlar, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “Gaziantep; Şahin Bey, Şehit Kamil gibi İslami hassasiyetler uğruna canlarını ortaya koymuş erlerin bize mirasıdır. Bu topraklarda alkollü sınırsız eğlenceyi teşvik eden, gençleri ahlaksızlığa sevk eden organizasyonlar kabul edilebilir değildir. Bu etkinlikler gayrı meşru olduğu gibi organizasyonları duyurmak için sosyal medya, afiş ve benzeri yollarla bunu yaymak da hukuki zeminde yasaktır. Bu tip etkinliklerin Gaziantep’te normalleştirilmesi gençliğimizde geri dönülmez yaralar açacaktır. Meşru, legal, hukuki her platformda gündem oluşturup; bu ölçüsüz, müsrif, gayrı ahlaki, gayrı İslami batıl eğlence adetine karşı hoşnutsuzluğumuzu dile getireceğiz . Gaziantep Gençliği olarak hiçbir zaman zalimliği yol bilmeyecek, doğru bildiğimizi ise söylemekten çekinmeyeceğiz.”

AHMET YAVUZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here