ALMANLARIN ERMENİ SOYKIRIM TASARISINI ŞİDDETLE KINIYORUZ.

IMG_20160603_124415
Soykırım, ırk, canlı türü, siyasal görüş, din, sosyal durum ya da başka herhangi bir ayırıcı özellikleri ile diğerlerinden ayırt edilebilen bir topluluk veya toplulukların bireylerinin, yok edicilerin çıkarları doğrultusunda, bir plan çerçevesinde ve özel bir kastla yok edilmeleri anlamına gelmektedir.

Tarihin derinliklerine inildiğinde en büyük soykırımın Nazi Soykırımı, Yahudi Soykırımı ya da Ha-Shoa (İbranice: השואה “felaket”); Adolf Hitler liderliğindeki Nazi Partisi’nin yönettiği Nazi Almanyası döneminde, işgal edilen sınırlar içerisindeki yaklaşık altı milyon Yahudinin (kaynaklara göre bu ölü sayısı değişir) sistemli bir şekilde öldürüldükleridir. Bugün Adolf Hitlerin torunları dedelerinin insanlık üzerindeki kanlı ellerini unutarak Almanya Parlamentosu’nda 1915 olaylarını Ermeni Soykırımı olarak kabul etti.İnsanlık Dün yaptığınız vahşiliğinizi unutmadığı gibi bugün bu garabe tasarıya imza atanlarıda unutmayacaktır.

Akademik Eğitimciler Derneği olarak Ermeni Soykırım tasarısına imza atan Almanya Parlamentosunu kınıyoruz.Mecliste bulunan değerli milletvekillerimizden de “Yahudi Soykırım Tasarısı” hazırlayarak meclise sunulmasını ve oylanmasını talep ediyoruz.

 

(AKADEMİK EĞİTİMCİLER DERNEĞİ)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here