Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin vatandaşlar ile iletişimi arttırmak için kurduğu “ALO 153 Çağrı Merkezi” haftanın 7 günü 24 saat hizmet verebilecek. Vatandaşlar, çağrı merkezi sayesinde üç tuşla Gaziantep’in en ücra köşesinden derdini anlatabilecek.

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in seçim projelerinden birisi olan “ALO 153 Çağrı Merkezi” vatandaşların 7 gün 24 saat ulaşarak sorun, görüş ve taleplerini iletebileceği bir merkez konumuna geliyor. Sorunları sadece çözmekle kalmayacak olan “ALO 153 Çağrı Merkezi”, yüzde 25 engelli istihdamı ile de engellilere büyük bir fırsat sunacak.

Kentin en ücra köşesindeki bir vatandaşın Gaziantep Büyükşehir Belediyesi yetkililerine ulaşabileceği çağrı merkezi, daha önce Zabıta Daire Başkanlığı tarafından kullanılan 153 hattı, 185 Gaski hattı, 188 Cenaze hattı ve 444 00 27 Büyükşehir Belediye hattını aynı çatı altında topladı.

Şehrin 9 taşra ilçesinde bulunan vatandaşlar istedikleri zaman merkeze ulaşabilecekler. Örneğin, Karkamış’ın veya İslahiye’nin bir köyündeki vatandaş artık “ALO 153 Çağrı Merkezi” ile sorunlarını rahatlıkla anlatabilecek.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, hayata geçirilen proje kapsamında engellilere de yüzde 25 kontenjan verdiklerini açıkladı. Çalışanların yüzde 25’inin engelli olacağını belirten Şahin, vatandaşların bu hattı arayarak talep, şikayet ve önerilerini iletebileceklerini söyledi.

HİZMETLER 7/24 DEVAM EDECEK

“ALO 153 Çağrı Merkezi” hattı ile birlikte Gaziantepliler artık her türlü sorunlarını anında iletip, çözüm bulabilecekler. Asfalttan alt yapıya, kanalizasyondan içme suyuna, toplu taşıma araçlarından fırın denetimine, yol ve kaldırımdan park bahçelerden mezarlık ve cenaze defin işlemleri ve belediyemizi ilgilendiren diğer bütün sosyal ve kültürel hizmetlere kadar birçok talep, şikayet ve önerilerini “ALO 153 Çağrı Merkezi” hattını arayarak iletilebilecekler. Bu hatta çalışanlar da sorunları hemen ilgili birimlere aktararak, mümkün olduğu en kısa zamanda sonuçlandırılıp vatandaşlarımıza geri dönüş sağlanması hedeflenmektedir.

Vatandaşların 7 gün 24 saat ulaşarak sorun, görüş ve taleplerini iletebileceği “ALO 153 Çağrı Merkezi” Gazianteplilerin telefon, SMS, internet, e-posta, posta, faks ve online destek hizmeti ile Gaziantep Büyükşehir Belediyesine ulaşma, bilgi alma ve sorunlara çözüm bulma imkanı sunulmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here