Şehitkamil Belediyesi tarafından yeni başlatılan “Mahallemiz Tertemiz” projesi kapsamında oluşturulan Hızır Ekipleri, ilçe genelinde 48 mahalleyi baştan aşağı temizleyecek. İlk temizlik startını Selahattin Eyyubi Mahallesinde başlatan Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, “Yapacağımız bu kampanyayla vatandaşlarımıza ve çocuklarımıza farkındalık oluşturmak istiyoruz” dedi.

Selahattin Eyyubi Mahallesi’nde düzenlenen törene, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Belediye Başkan Yardımcıları, ŞehitkamilBelediyesi Meclis üyeleri, mahalle muhtarları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Programın açış konuşmasını yapan Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, “Bugün ki başlatacağımız program, ‘Mahallemiz Tertemiz’ projesi adı altında bir kampanya gerçekleştiriyoruz. İlk startını da Selahattin Eyyubi Mahallemizde başlatıyoruz. Temizlik ekiplerimiz normal şartlarda rutin temizliklerini yaparken, bunun yanı sıra Hızır Ekip, organizasyonu çerçevesinde olağan üstü kirli olan bölgelerde müdahale ekipleriyle bu temizlikleri gerçekleştiriyordu. Bu yapacağımız çalışmalarla girilen mahallelerin köşe Bucak temizliği yapılıp, bununla vatandaşlarımıza farkındalık noktasında yardımcı olmak ve çocuklarımızı eğitmek istiyoruz. Çünkü bu konuda vatandaşımızı ve çocuklarımızı eğitmezsek, bu işi çözme imkanımız olmayacak. 48 mahallemizde bu kampanyayı periyodik olarak sürdüreceğiz. Bu 48 mahallemize yaklaşık 18 günde bir girilebilecek bir uygulama yapmak istiyoruz. Bu yapılan çalışmada en az 15 temizlik görevlisi arkadaşımız ve en az 7 araç ile hizmet vereceğiz. Burada sokak süpürme araçları, çöp araçları, konteynır tamir ekiplerimiz, konteynır yıkama araçlarımız ile birlikte yoğun bir temizlik kampanyası sürdüreceğiz. Her zaman söylediğimiz gibi biz büyük bir aileyiz ve büyük bir ekibiz. En alt kademesinden en üst kademesine kadar milletimize hizmet etmek adına buradayız. Ben projemizin şimdiden tüm mahallemize hayırlı ve Uğurluolmasını diliyorum” dedi.

“KURULAN HIZIR EKİBİYLE BİRLİKTE MAHALLELERİMİZİN TERTEMİZ OLACAĞINA İNANIYORUZ”

Şehitkamil Belediyesi’nin başlatmış olduğu “Mahallemiz Tertemiz” projesini olumlu bulduklarını dile getiren Mahalle Muhtarları ise şunları söyledi:

“Şehitkamil Belediyemizin başlatmış olduğu ‘Mahallemiz Tertemiz’ projesini takdirle karşılıyoruz. İlçemiz çok büyük nüfusa sahip olduğu için bu tür yeniliklerin yapılması gerekiyordu. Sağ olsun Şehitkamil Belediyemiz de bu konuda ellerinden gelen her türlü gayreti gösteriyor. Kurulan Hızır ekibiyle birlikte mahallelerimizin tertemiz olacağına inanıyoruz. Şehitkamil Belediye Başkanımız Rıdvan Fadıloğlu’nun halkı için çalışmalarına aralıksız bir şekilde devam ettiğini biz muhtarlar olarak her zaman görüyoruz. İnşallah başlatılan bu kampanyayla birlikte mahalle sakinlerimiz de bilinçlenip, mahallelerini daha temiz bir şekilde tutmalarını sağlayacağına yürekten inanıyoruz. Şehitkamil Belediye Başkanımız Rıdvan Fadıloğlu’na ve ekibine mahallelerimize vermiş olduğu bu tür desteklerden dolayı çok teşekkür ediyoruz.”

Yapılan konuşmaların ardından, Başkan Rıdvan Fadıloğlu ve protokol üyeleri temizliğin ilk startını verdi. 7 temizlik aracı ve yaklaşık 15 temizlik görevlisi Selahattin Eyyubi Mahallesini baştan aşağı temizlemeye başladı.Şehitkamil Belediyesi temizlik ekipleri, periyodik olarak ayrıca 48 mahallede temizlik işlerini sürdürecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here