Nasıl ki eline silah alan kişileri kullanmak isteyen birilere çıkıyorsa, diline savaş ve gerginlik kelimesini alanlara da birileri koltuk verebiliyor. Ne kadar iyi niyetle hareket edilirse edilsin ve ne kadar samimi insanlardan oluşursa oluşsun bir hareket provakasyonla bambaşka yerlere savrulabiliyor.

“Yok ya ne alakası var, biz bu oyunlara gelmeyecek kadar ilm-i siyaset sahibiyiz” denmesin. Tarih, böyle diyenlerin istemeyerek sebep olduğu katliamlarla dolu çünkü.

Furkan Hareketi Lideri Alparslan Kuytul daha önce güvenlik gerekçesiyle engellenen programlarından sonra yetkililere Yezid, diktatör gibi sert benzetmelerde bulunarak “savaştan kaçan namerttir” demiş ve müslüman insanlara beddua etmişti.

Anlaşılan o ki, bu durum ülkede kaos çıkarmak isteyip, iki müslüman grubu birbirine düşürmek isteyenleri harekete geçirmiş. Neden derseniz. Normalde Furkan Vakfının konferansına gidecek kadar şuurlu birinin Atatürk baskılı tişört giyecegi düşünülemez. Ama bu arkadaş sırtında Atatürk silueti ile tekbir getiriyor.

IMG_20160603_193016

Bu gerginlik her geçen gün dozunu arttırıyor. İskenderun’ da polis ve Furkan Gönüllüleri karşı karşıya geldi. Polis lüzumsuz ve ölçüsü hareket etmiş, hoca ise gerginliği daha da arttıracak açıklamalar yapmıştı. Bu gelişmeler l müslüman yürekleri iyice tedirgin etti.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here