GAZİANTEP ŞAHİNBEY İLÇESİ YEDİTEPE MAHALLESİ’NDE ANADOLU TEVHİD CAMİSİ’NİN AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİ. (İHA/GAZİANTEP-İHA)
GAZİANTEP ŞAHİNBEY İLÇESİ YEDİTEPE MAHALLESİ’NDE ANADOLU TEVHİD CAMİSİ’NİN AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİ. (İHA/GAZİANTEP-İHA)

Gaziantep Şahinbey ilçesi Yeditepe Mahallesi’nde Anadolu Tevhid Camisi’nin açılışı gerçekleşti.

Caminin açılışına, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şahinbey ilçe Müftüsü Musa İmamoğlu, Şahinbey Kaymakamı Selami Aydın ile halk katıldı. Kur’an-ı Kerim tilaveti, saygı duruşu ve İstaiklal Marşı ile başlayan açılışa büyük ilgi vardı.

 

Açılış öncesi konuşma yapan Şahinbey Belediye Başkan Mehmet Tahmazoğlu, Yeditepe mahallesinin hızla gelişen bir mahalle olduğunu söyledi. Tahmazoğlu,“Yaklaşık 6 yıl önce göreve başladığımızda burada yaklaşık 11 bin nüfusumuz varken şu anki nüfusumuz 34 bin 249 kişi. Şu an baktığımızda Yeditepe mahallemizde aktif olarak kullanmaya başlanan, açılan camimiz, Anadolu Tevhid Cami’mizle birlikte, Ali Çavuş camimiz Ahmet Zilan amcamızın yaptırdığı camimiz. İnşallah onu da 15 gün sonra açılışını gerçekleştireceğiz. Böylelikle Yeditepe mahallemizde 7 tane camimiz olmuş olacak. Bu eserler buraların tapuları. Bir Müslüman memleketinin işaretleri. Bun anlamda camilerimizin yanlarına mümkün mertebe park alanları yapıyoruz. Cemaatinin bol olmasını diliyorum emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Hepinizi saygıyla selamlıyorum“ dedi.
Selami Aydın da, “Hakikaten çok güzel hizmetler bunlar. Belediyemize yer tahsisinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Anadolu Tevhid Camisi yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Katkısı olan herkese çok teşekkür ediyorum” diyerek konuşmasını tamamladı.
Musa İmamoğlu ise, “Her kimin emeği geçtiyse, emeklerini zayi eyleme, kazançlarına bolluk ve bereketler ihsan eyle” duasıyla başladı. İmamoğlu, ”Bu camilere emeği geçen her kim ise onlara cennette güzel köşkler ihsan eyle” diye konuştu.
Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şahinbey ilçe Müftüsü Musa İmamoğlu ve Şahinbey Kaymakamı Selami Aydın Anadolu Tevhid Camisi’nin açılışını gerçekleştirirken, “Hayırlı olsun” dileklerinde bulundular.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here