lice-de-2-uzman-cavusun-kacirilmasi-5976614_o

Diyarbakır’ın Lice İlçesi’nde geçen cumartesi günü PKK’lılar tarafından kaçırılan ve HDP’li heyet tarafından teslim alınan uzman çavuş Hasan Demircan’ın Gaziantep’in Nurdağı İlçesi’nde yaşayan ailesinin evindeki matem, sevince dönüştü. Serbest bırakılma haberiyle mutlu olduklarını söyleyen anne Fatma Demircan, “Analar ağlamasın, askerler ölmesin” dedi.

Lice İlçesi’ne bağlı Abalı Köyü’nde bulunan Abalı Jandarma Karakolu’ndaki inşaatı protesto eden bir grup PKK’lı, geçen cumartesi otobüsle bölgeye gelen 2 uzman çavuşu kaçırdı. Kaçırılan uzman çavuşlar, 5 gün sonra HDP’li heyet tarafından teslim alındı. Uzman çavuşlardan Hasan Demircan’ın Nurdağı’na bağlı Gözlühöyük Köyü’nde oturan yakınlarının hüzünlü bekleyişi, serbest bırakılma haberiyle yerini sevince bıraktı. 23 Mayıs’ta evlenecek olan Demircan’ın ağabeyi Ahmet Demircan, çok mutlu olduklarını ifade ederek, “Devletimizden Allah razı olsun. Bu mübarek günde iki bayram birden yaşadık. Emeği geçen devlet büyüklerimize ve herkeslere çok çok teşekkür ederiz. Çok mutluyuz” dedi.

‘ANALAR AĞLAMASIN’

Anne Fatma Demircan ise artık analar ağlamasın diyerek, şunları söyledi: “Bu mübarek günde bizi sevindirenleri de Allah sevindirsin. Başbakanımıza, komutanlarımıza, içişleri bakanımıza ve milletvekillerimize teşekkür ederiz. Analar ağlamasın, askerler ölmesin, barış istiyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here