Almanya Federal Cumhuriyeti Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Bakanı Dr. Gerd Müller, Suriye sınırındaki kentlerde barınan sığınmacıların durumlarını yerinde görmek üzere beraberindeki heyetle geldiği Gaziantep’;te, valiliği ziyaret etti. Vali Ali Yerlikaya tarafından karşılanan Alman bakan Müller, kentte barınan Suriyeli sığınmacıların durumlarıyla ilgili bilgi aldı.

Bakan Gerd Müller, ülkesinin sığınmacılar konusunda Türkiye’nin yanında durduğunu belirterek, “Çok büyük işler yapılıyor. Çok büyük başarılar elde ediliyor. Burada yapılması gereken iş varsa da bu konuda birlikte çalışmak adına, Türkiye’nin yanında duruyoruz. İlçe belediyelerine de destek vermek adına burada görüşmeler yapacağım. Diğer tarafından öğretmenlerin eğitimiyle birlikte yüzde 100 olarak Suriyeli mültecilerin çocuklarının eğitimlerinin sağlanmasını amaçlayıp bu konuda destek sağlamak istiyoruz” dedi.

Vali Ali Yerlikaya ise, 350 bin dolaylarında Suriyelinin barındığı Gaziantep’;teki sığınmacı çocukların eğitimiyle ilgili destek sağlanmasını istedi. 

DHA

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here