Anlamlı Ziyaret!

Anne Asiye Çakır, 15 Temmuz Şehitlerinden Özel Harekat Polisi Seyit Ahmet Çakır’ın annesi Asiye Çakır, o geceyi anlattı. 15 Temmuz gecesi oğlunun şehit olduğunu hissettiğini söyleyen

15 Temmuz Şehitlerinden Özel Harekat Polisi Seyit Ahmet Çakır’ın annesi Asiye Çakır, o geceyi anlattı. 15 Temmuz gecesi oğlunun şehit olduğunu hissettiğini söyleyen anne Asiye Çakır, “O gece olaydan 15 dakika önce arayıp göreve gideceğini söyleyerek helallik istedi. Oğlum göreve gideceğini hiç söylemezdi, ilk defa söyledi. Ondan sonra hiç haber alamadık. 5 dakika sonra oğlumun anne diyen sesini duydum. Hemen şehit olduğunu hissettim. 2 gün aradık oğlumu meğer ki şehadet şerbetini içmiş hislerimden anladım. Hislerim yalan değilmiş demek ki hissettim yavrumu ben, hissettim ben” diyerek gözyaşlarına boğuldu.

15 Temmuz Şehitlerinden Özel Harekat Polisi Seyit Ahmet Çakır’ın annesi Asiye Çakır, o geceyi anlattı. 15 Temmuz gecesi oğlunun şehit olduğunu hissettiğini söyleyen anne Asiye Çakır, “O gece olaydan 15 dakika önce arayıp göreve gideceğini söyleyerek helallik istedi. Oğlum göreve gideceğini hiç söylemezdi, ilk defa söyledi. Ondan sonra hiç haber alamadık. 5 dakika sonra oğlumun anne diyen sesini duydum. Hemen şehit olduğunu hissettim, hissettim yavrumu ben, hissettim ben” diyerek gözyaşlarına boğuldu.

OĞLUMUN ANNE DİYEN SESİNİ DUYDUM

Şehit oğlunun ilk defa o gece arayıp göreve gideceğini ve helallik istediğini belirten anne Asiye Çakır, “Oğlumu cümlelerle anlatamam. Farklı biriydi. Olay gecesi bizi telefonla aradı. Göreve gittiğini söyledi. Olaydan 15 dakika önce aradı. Ondan önce operasyona gideceğinden hiç bahsetmezdi. İlk defa o gece göreve gideceğini söyledi. Bana babam ile bacım sana emanet dedi. Ben de niye babanla bacını bana emanet ediyon. Olsun anne göreve gidiyorum. Helallik istedi. Hiç söylemezdi, ilk defa söyledi. Ondan sonra hiç haber almadık. Aradan 5 dakika geçti. İçim bir tuhaf oldu. Anne der gibi sesini duydum. Hissettim. Ama cesaret edip arayamadım. Eşime oğlum Ahmet’i ara dedim. Eşim de ‘çocuk göreve gideceğini söyledi. Sen niye takıyon. Bırak görevini yapsın’ dedi. Ben de oğlum bana seslendi, sesini duydum dedim.” Dedi.

MEĞER Kİ ŞEHADET ŞERBETİNİ İÇMİŞ HİSLERİMDEN ANLADIM

O geceden sonra oğlunu iki gün boyunca Ankara’da aradıklarını belirten anne Asiye Çakır, “Eşim 2 defa daha aradı ama telefonu açmadı. Eşime oğlum benim onu merak edeceğimi biliyor. Bize dönerdi. Oğluma bir şeyler oldu dedim. Aradan 5 dakika geçtikten sonra eşim tekrar aradı. Bu sefer telefonu kapalıydı. O zaman oğlumun şehit olduğunu anladım. Hemen gittim balkona bayrak astım. Onun şehit olduğunu anladım, hissettim. Oğlum bana hiç söylemiyordu göreve gittiğini. Balkona bayrağı astıktan sora eşime kalk daha duramam burada. Oğlumdan haber alamıyorum, oğlum şehit oldu. O gece komşularımız bizde oturuyordu bırakmadılar bizi. Komşular ‘ görevdedir, belki telefonun şarjı bitmiştir, bekleyin döner’ dediler. Ama ikna edemediler beni. Oğlum şehit oldu dedim. Namazımı kılıp Ankara’ya gittik. Kimse bize haber vermedi. Ankara’da iki gün aradık ama bulamadık. Ne yaralı listesinde var, ne ölü listesinde vardı. Meğer ki şehadet şerbetini içmiş hislerimden anladım. Hislerim yalan değilmiş demek ki hissettim yavrumu ben, hissettim ben.” Diyerek gözyaşlarına boğuldu.

BAHRİ UÇAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here