Gaziantep’teki gösteriler sırasında rastgele ateş açılması sonucu yaşamını yitiren Sevgi Alıcı’nın baba evinde yas var- Yaşasaydı yarın evliliğinin 2. yıl dönümü kutlayacakBalcı’nın 11 aylık kızı Ecrin’in olay günü sabaha kadar uyumadığı, yanına annesinin eşarbı verildikten sonra uykuya daldığı bildirildi- Eşi Mehmet Alıcı: – “Ben evime hiç çiçeksiz gitmedim. O yüzden cenazede de kucağımda çiçek vardı”

IŞİD bahanesiyle düzenlenen izinsiz gösterilerde rastgele ateş açılması sonucu hayatını kaybeden Sevgi Alıcı’nın 11 aylık kızı Ecrin’in olay günü sabaha kadar uyumadığı ancak annesinin eşarbına sarıldıktan sonra uykuya daldığı bildirildi.Önceki gün gece saatlerinde Vatan Mahallesi’nde evinin önünde düzenlenen gösteriler sırasında vücuduna isabet eden kurşunla hayatını kaybeden ve dün toprağa verilen Alıcı’nın kayınpederinin İbrahimli Mahallesi’ndeki evinin önüne kurulan çadırda, taziye ziyaretleri kabul ediliyor. Başsağlığı dileklerini Sevgi Alıcı’nın eşi Mehmet Alıcı’nın kabul ettiği taziye çadırında mevlüt okunup dualar ediliyor. Taziye çadırını İl Jandarma Komutanı Albay Adnan Arslan da ziyaret ederek cenaze yakınlarını başsağlığı diledi.Yaşasaydı yarın evliliğinin 2. yıl dönümünü kutlayacağı öğrenilen Sevgi Alıcı’nın kızı Ecrin’in 19 gün sonra doğum günü olduğu ve kutlama hazırlığı yaptığı belirtildi. Ecrin’in olay günü sabaha kadar uyumadığı da vurgulandı. Yakınlarının çabalarına rağmen bir türlü susturulamayan bebeğin, kucağına annesinin eşarbı verildikten sonra sakinleştiği ve eşarba sarılıp uyuya kaldığı bildirildi.

Cenaze törenindeki çiçek 11 aylık bebeği Ecrin’e sarılarak teselli bulan Mehmet Alıcı, yaptığı açıklamada, çok sevdiği eşini kaybetmenin üzüntüsünü yaşadığını dile getirdi.Olaydan hemen önce eşinin kızını kucağına alarak evin içerisinde dolaştığını ve uyutmaya çalıştığını anlatan Alıcı, “O sırada ben lavaboya gittim. Eşim de uyumak istemeyen bebeğimizi yere bırakıp pencerenin kenarından dışarıyı izlemeye başladı. Birden bire silah sesi duyuldu ve salona geldiğimde eşimin yerde yatarken buldum” diye konuştu.Kendi imkanlarıyla hastaneye götürdüğü eşinden geriye sadece kızı Ecrin’in kaldığını ifade eden Alıcı, “Kızım okula başladığında bana ‘annem nerde’ diye soracak. Ne diyeceğimi bilmiyorum” dedi.Olay günü herhangi bir olumsuzluk yaşamamak için evlerinin ışıklarını kapatarak oturduklarını belirten Alıcı, cenaze töreni sırasında bir buket çiçeğe sarıldığının hatırlatılması üzerine, şöyle konuştu: “Ben bugüne kadar eve hiç çiçeksiz gelmedim. Keşke eşim sağ olsaydı da size evi gezdirseydi. Evin her tarafında çiçekler var. Hatta istemeye giderken götürdüğüm çiçek bile duruyordu. Ama artık bir anlamı kalmadı. Ben evime hiç çiçeksiz gitmedim. O yüzden cenazede de kucağımda çiçek vardı.”Cenaze anından beri uyuyamadığını aktaran Alıcı, Sabah saatlerinde eşinin bulunduğu Yeşilkent Mezarlığı’na yaklaşık 4 kilometre uzakta arabayı bıraktığını ve çiçek toplamaya başladığını belirterek, bu çiçekleri de mezara götürdüğünü kaydetti.- Kaleşnikof mermisiGaziantep Adli Tıp Kurumu’ndan alınan bilgiye göre, Sevgi Alıcı’nın vücudunda tek mermi izine rastlandı.Göğsünün alt kısmında bulunan merminin de kaleşnikof marka uzun namlulu silaha ait olduğu tespit edildi. ..

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here