antep-fistigini-dunyaya-tanitacak-Daha önce pirinç ve inci tanesinin üzerine fotoğraf basmayı başaran Kaplan, bu defa da 1 yıllık bir çalışmanın sonunda Gaziantep’in tanıtımına stand straight katkıda bulunmak için Antep fıstığının üzerine fotoğraf baskısı yapabilmeyi başardı. Gözle görülmesi bile zor olan ürünlerin üzerine fotoğraf işleyebilen Kaplan’ın bu seferki çalışması gerçekten görülmeye değer bir sanat eseri. Gaziantep’in kültürü ve tanıtımı açısından çok büyük bir önem taşıyan Antep fıstığı, Kaplan’ın ellerinde çok farklı bir forma girmiş ve sevdiğine hediye arayan kişilerin hiç zorlanmadan seçebileceği bir hediyelik eşya haline gelmiş durumda.

1 yıllık bir uğraşı sonrasında ortaya çıkardığı muhteşem eser hakkında bilgi veren Kaplan, şunları söyledi: “Gaziantep’te kişiye özel hediye işi yapıyoruz. Daha önce dünyada bir ilki gerçekleştirmiş, pirinç tanesinin üzerine fotoğraf basmıştık. Uzun uğraşlar sonrasında böyle bir işi başarmıştım. Şimdi ise aynı buna benzer birçok ürünün üzerine fotoğraf işliyoruz. Hemen hemen her şeyin üzerine diyebiliriz. Bir yıllık bir çalışmanın ardından Gaziantep’e özgü olan Antep fıstığının üzerine fotoğraf baskısı yapmayı başardık. Memleketimiz için çok önemli olan Gaziantep fıstığımızın üzerine fotoğraf yapıp kişiye özel bir hediye haline getirmek istedik. Allah’ın izniyle de bunu başardık”

Gaziantep’in tanıtımı ve Antep fıstığının dünyaya açılmasında yetkililere seslenen ve kendisine el ayak olmaları çağrısında bulunan Kaplan, İl Kültür ve Turizm Müdürü Ergün Özuslu, Turizm Bakanı Ömer Çelik ve GaziantepBüyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in de bu tanıtımda kendisine yardımcı olmalarını istedi. Kaplan, “Gerek turizm müdürümüzden gerekse Turizm Bakanımızdan olsun bize destek vermelerini istiyoruz. Gaziantepfıstığını dünyaya tanıtmak istiyoruz. Zaten bunun için bu çalışmayı yaptık. Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin hanımefendiye hediye ettim. Bu eseri görünce çok mutlu oldu” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here