Gazişehir Gıpta ile Anılır hale geldi.

Gaziantep’te 4 yıla yakın görev yapan Vali Ali Yerlikaya, valiler kararnamesinin açıklanmasının ardından veda ziyaretlerine başladı.

Cumhurbaşkanı kararlarıyla 17 valinin görev yeri değişti. Yeni kararname ile Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya İstanbul Valiliğine atanırken, Sivas Valisi Davut gül de Gaziantep’e atandı. Gaziantep’te 4 yıla yakın görev yapan Vali Ali Yerlikaya, valiler kararnamesinin açıklanmasının ardından veda ziyaretlerine başladı. Gaziantep Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ni (GESOB) ziyaret eden Vali Yerlikaya, “Cenabı Allah 4 yıla yakın bu kadim ve Gazişehire hizmet etme onurunu verdi. 4 yılda ırat Kalkanı Harekatı, Zeytin Dalı Harekatı, 15 Temmuz gibi çok büyük sınavlardan geçtik. Gazişehrimizi eğitimden sağlığa, tarımdan ulaşıma her alanda diğer 80 şehir tarafından gıpta ile anılır hale getirdik. Bugün buradan ayrılıyoruz ama İstanbul’da Gazianteplilere telefonum, yüreğim ve kapım her zaman açık olacak.  En büyük silahımız dualarımız. Dualarınızı bizden esirgemeyin” dedi.

GAZİŞEHRİMİZİ HER ALANDA 80 ŞEHİR TARAFINDAN GIPTA İLE ANILIR HALE GETİRDİK

Cumhurbaşkanı kararlarıyla 17 valinin görev yeri değişti. Yeni kararname ile Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya İstanbul Valiliğine atanırken, Sivas Valisi Davut gül de Gaziantep’e atandı. Gaziantep’te 4 yıla yakın görev yapan Vali Ali Yerlikaya, valiler kararnamesinin açıklanmasının ardından veda ziyaretlerine başladı. Gaziantep Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ni (GESOB) ziyaret eden Vali Yerlikaya, “Cenabı Allah 4 yıla yakın bu kadim ve Gazişehire hizmet etme onurunu verdi. İlk geldiğimiz günlerde her şeyin başı sevgidir dedik. 4 yılda çok büyük sınavlardan geçtik. Fırat Kalkanı Harekatı, Zeytin Dalı Harekatı, DEAş’ın şehrimize yaptığı hain saldırılar ve 15 Temmuz ihanet gecesi. Bütün bu sınavlardan nasıl çıktık. Birbirimizi sevmemiz, birbirimize güvenmemiz ile geçtik. Gazişehrimizi eğitimden sağlığa, tarımdan ulaşıma her alanda diğer 80 şehir tarafından gıpta ile anılır hale getirdik. Bunu sizler başardınız. Eğer Gazişehir bu duruşu ve iklimi sunmamış olsaydı ben bunu yakalayamazdım. Hepinize minnettarım. Desteğiniz, dualarınız ve hep yanımızda olmanızdan dolayı hepinize teşekkür ediyoruz. Bizi sizi Allah için seviyoruz. Bugün buradan ayrılıyoruz ama İstanbul’da Gazianteplilere telefonum, yüreğim ve kapım her zaman açık olacak.  En büyük silahımız dualarımız. Dualarınızı bizden esirgemeyin” dedi.

VALİMİZE ESNAF OLARAK TEŞEKKÜR EDİYORUZ

Ziyarette konuşan Gaziantep Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği (GESOB) Başkanı Ömer Küsbeoğlu ise, “Sayın valimizi Türkiye’nin en güzel şehirlerden birisi olan İstanbul’a yolcu ediyoruz. Sayın Valimiz ile 4 yılı dolu dolu geçirdik. Ahilik haftamız önceden sadece bir çelenk koyma ve bir kazanda pilav dağıtma ile geçerdi. Ama Sayın valimizin Gaziantep’e gelmesi ile birlikte gerçekten Ahilik nedir onu öğrendik. Ve bir yıl sonra Türkiye birincisi olduk. Türkiye’nin ahisi olduk. Toplu esnaf sahresini kutlayarak örf ve adetlerimizi hayata geçirdik. Gaziantep için olmazsa olmazı olanı beraber yaşadık. Sayın Valimize esnaf olarak teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

BAHRİ UÇAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here