Gaziantep mutfağı mart ayında Sicilya’daydı. Sicilya’nın önde gelen yemek okullarından Anna Tasca Lanza Cooking School 2016 yılı10 haftalık Cook the Farm kursunun son haftası Türk mutfağına ayrıldı.

Hafta boyunca Gaziantep mutfağı, kuruluklarından baklavasına kadar pek çok yönü ile tanıtıldı.

Gamze İneceli’nin organizasyonunu yaptığı haftada yemek atölyelerini şef Tangör Tan ve yemek yazarı Ümit Hamlacıbaşı üstlendi; “Güneşin ve Ateşin Tadı: Gaziantep Mutfağı” kitabının yazarı Aylin Öney Tan ise kuruluklardan bahar mevsiminin yoğurtlu yemeklerine, şire yapımından baklavaya kadar pek çok konuda açıklayıcı konuşmalar yaptı.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesinin malzeme temini konusunda destek verdiği etkinlik, bu yılki eğitimin en renkli haftası olarak hafızalara kazındı.

Lezzetli Antep fıstıkları ve fıstıklı lezzetleri, Sicilya’nın övünç kaynağı meşhur Bronte fıstıklarının yanında adeta parladı. Öğrenciler kurs sonunda Türk bayrağı ile hatıra fotoğrafı çektirirken patlıcan, haylan kabağı, acur, biber kurularını kolye gibi boyunlarına dolamayı ihmal etmediler.

Türk haftasının sonunda kuruluklardan hazırladıkları Antep yemekleri ve kendi deneysel tariflerinden oluşan dolmalarla becerilerini sergilediler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here