Ak Parti Gaziantep İl Teşkilatı, Şahinbey, Şehitkamil, Nizip, İslahiye Araban, Yavuzeli, Nurdağı, Oğuzeli ve Karkamış İlçelerinin yönetiminde bulunan 31 yönetim kurulu ve başkan yardımcıları hakkında terör örgütleri FETÖ Ve PKK soruşturması yapıldı.

Ak Parti Gaziantep Koordinatör Milletvekili ve Kırşehir’in 24. Dönem Milletvekili olan Muzaffer Aslan başkanlığında, Ak Parti İl Başkanı Eyüp Özkeçeci’nin de bulunduğu komisyonda soruşturma yapıldı. Ak Parti Gaziantep İl Teşkilatı’nda 7 Şahinbey İlçe 6, Şehitkamil İlçe 6, Nizip İlçe 2, İslahiye İlçe 5, Oğuzeli İlçe 2, Karkamış İlçe 1, Araban İlçe 1, Yavuzeli İlçe 1 ve Nurdağı İlçelerinde 1 olmak üzere 31 yönetim kurulu ve başkan yardımcısı hakkında, terör örgütleri hem FETÖ ve hem de PKK soruşturmaları yapıldığı ve bunların da ifadelerinin alındığı ileri sürüldü. Gaziantep’te Ak Parti ile ve ilçe teşkilatlarında yaklaşık 210 yönetim kurulu üyesinin de bulunduğu iddia edildi.

Soruşturmayı yürüten Koordinatör Milletvekili Muzeffer Aslan, durumu bir rapor halinde Ak Parti Genel Merkezi’ne vereceği belirtildi. Bu arada, haklarında terör örgütleri FETÖ ve PKK soruşturması başlatılan, Ak Parti yönetim kurulu üyeleri ve başkan yardımcılarının isimleri ise gizli tutulduğu ileri sürüldü.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here