Gaziantep’in Araban ilçesindeki vatandaşlar, sağlıkta yeterli hizmet alamamaktan şikayetçi. İlçe hastanesinde kadın doğum uzmanı doktorunun olmadığını ve ambulans sıkıntısı yaşandığını belirten Arabanlı vatandaşlar, yetkililerden yardım istiyor.

32 bin 102 nüfuslu Araban ilçesinde sağlık hizmeti veren 15 yataklı devlet hastanesinin yetersiz olduğunu belirten vatandaşlar, kadın doğum uzmanı doktorun olmadığına dikkat çekerek, ilçeye uzaklığı 67 kilometre olan Gaziantep’teki değişik hastanelere gitmek zorunda kaldıklarını söylüyor. Uzun yıllardan beri ilçedeki sağlık hizmetlerinde sıkıntılar yaşadıklarını dile getiren isim vermek istemeyen bir vatandaş, “Bir kadın doğum uzman doktoru yok. Hastalar, Gaziantep’teki değişik hastanelere götürülürken yolda anne ve bebekler hayatını kaybetti.” dedi.

İlçede ayrıca ambulans eksikliğinden de yakınan ismini vermek istemeyen başka bir vatandaş ise “112’de sadece bir ambulansın hizmet vermesi nedeniyle ilçe halkı büyük sıkıntılar yaşıyor. Sağlık sorunlarına Arabanlı vatandaşlar olarak yetkililerden bir an önce çözüm bekliyoruz.” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here