Gaziantep Üniversitesi Tıp Dekanlığı, Diş Hekimliği Dekanlığı, Şahinbey Araştırma ve Uygulama Başhekimliği ile Sağlık Sen Gaziantep Üniversitesi Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesi Şubesi tarafından Dr. Ersin Arslan anısına her yıl geleneksel olarak düzenlenen halı saha futbol turnuvasının 4.’sü gerçekleştirildi.

Turnuvaya Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Levent Elbeyli, Başhekim Prof. Dr. Metin Kılınç, Başhekim Yard. Prof. Dr. Mesut Özkaya, Sağlık-Sen Gaziantep Üniversite Şubesi, Hastane Müdür ve Müdür Yardımcıları, Şehit Dr. Ersin Arslan’ın abisi Erkan Arslan katıldı. 4. ‘sü düzenlenen futbol turnuvasında dereceye giren takımlara hediyeler takdim edilirken Doktor Ersin Arslan dualarla anıldı. Turnuvaya personel ve öğrenci takımlardan oluşan 16 takım katıldı. Yoğun ilginin gösterildiği karşılaşmalarda final maçı iki personel takım arasında gerçekleşti. Oynanan Bonobolar futbol takımı ile Gaziantep Efsus futbol takımı karşılaşmasının normal süresi  1-1 sonuçlandı. Penaltılara giden müsabakada 9-8 sonuçla Bonobolar futbol takımı şampiyon oldu. Üçüncülüğü ise Yarpuzspor futbol takımı aldı. 

Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Levent Elbeyli, törende yaptığı konuşmada, “Spor centilmenliktir. Akıl ve fizikle oynanan  belirli ölçüde fiziksel güç ve beceri gerektiren yarışmalı ve eğlenceli etkinliklerdir. Belirlenmiş kurallara göre bireyler ya da takımlar arasında yapılan kaynaşmayı sağlayan,ruhumuzu dinlendiren güzel olaylardır.Dr. Ersin Arslanı da rahmetle anıyorum,nur içinde yatsın,mekanı cennet olsun” dedi.

Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Metin Kılınç ise, “Geleneksel olarak düzenlemiş olduğumuz Dr. Ersin Arslan Futbol turnuvasına katılan tüm öğrenci ve personel takımlarına teşekkür ederek, amacımız kaynaşmayı sağlayarak, boş zamanlarımızı değerlendirerek farkındalık yaratmaktır. Aynı zamanda Dr. Ersin’i anmaktır. Dr. Ersin Arslan’ı ve Tüm şehitlerımızi rahmetle anıyorum”  diyerek sözünü tamamladı. 

Sağlık-Sen Şube Başkanı Cuma Kerkez de, maç sonrası yaptığı açıklamada, çalışanlarımızın stresten uzaklaştırmak ve birlik beraberliğimizi pekiştirmek amacıyla düzenlenen turnuvanın dostluk havası içerisinde gerçekleşmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Ayrıca sağlıkta şiddete hayır, şiddet sona ersin temasıyla düzenlenen turnuvada ki tüm katılımcılara teşekkür etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here