timthumbGaziantep Üniversitesi (GAÜN) Mühendislik Fakültesi bünyesinde açılan Optik ve Akustik Mühendisliği Bölümü, bu yıl ilk öğrencilerini kabul edecek.

GAÜN Fizik Mühendisliği Bölümü Başkanı Prof. Dr. Ahmet Necmettin Yazıcı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, eğitim ve öğretime 1982’de Ortadoğu Teknik Üniversitesi bünyesinde başlayan fakültelerinin çalışmalarını 1987’den bu yana GAÜN çatısı altında sürdürdüğünü anımsattı.

Tüm mühendisliklerde olduğu gibi 2. sınıftan itibaren yoğunlaştırılmış laboratuvar uygulamalarına ağırlık verdiklerini ifade eden Yazıcı, “Diğer üniversitelerden farklı olarak öğrencilerimize lisans eğitimleri boyunca birer üstün proje kazandırıyoruz. Hatta bazı projelerimizin sınav yerine geçmesi öğrencilerimize ayrı bir motivasyon sağlıyor” dedi.

Fakülte bünyesinde geçen yıl bir ilke imza attıklarını vurgulayan Yazıcı, şunları kaydetti:

“Türkiye’nin başka üniversitelerinden olmayan optik ve akustik mühendisliği bölümlerini açtık. İnşallah bu eğitim döneminde öğrenci kabulüne başlayacağız. Bu bölüm optik ışık ve ses üzerine odaklanan bir eğitim modeli. Yoğun bir tercih alacağımızı düşünüyoruz.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here