gaziantep-te-asayis-2-5364662_9122_oGaziantep İl Emniyet Müdürlüğümüz birimlerine bağlı resmi ve sivil tüm ekiplerimizce halkımızın daha güvenli, huzurlu, rahat içerisinde yaşamasını temin etmeye yönelik özverili ve aralıksız olarak çalışmalarımız devam etmektedir.
Bu amaç doğrultusunda İlimiz merkezinde 17.08.2015 – 23.08.2015 tarihleri arasında ekiplerimiz tarafından yapılan rutin uygulamaların yanı sıra resmi ve sivil ekiplerimiz tarafından değişik saatlerde her gün ilimizin 6 (altı) farklı noktasında toplam 526 personel ile şüpheli şahıs ve araçlar üzerinde şok uygulamalar yapılmıştır.
Uygulamaların değişik yer ve zamanda yapılmasının amacı; her zaman ve her yerde polis denetiminin olduğunun algılanması ve suç işlemeye meyilli kişilerin suç işlemesine engel olmasını sağlamaktır.
Yapılan uygulamalar neticesinde;
2296 şüpheli şahıs sorgulanmış, çeşitli suçlardan aranması bulunan 3 şahıs yakalanmış, yakalanan şahıslardan 1 adet av tüfeği, 1 adet tabanca, bu silahlara ait 16 adet fişek ve 1 adet bıçak ele geçirilmiş,
1339 araç ve motosiklet sorgulanmış bu araçlardan 108 araca cezai işlem uygulanmış, 42 araç trafikten men edilmiş,
18 işyeri kontrol edilmiş, işyerlerinde yapılan kontrollerde yasaya aykırı faaliyette bulunan 1 işletmeye gerekli cezai işlem uygulanmıştır.
Gaziantep İl Emniyet Müdürlüğü olarak hizmetin en iyisine layık olan değerli vatandaşlarımızdan almış olduğumuz güç ve destekle, ilimizin huzur ve güvenliğinin sağlanması amacıyla Suç ve Suçlular ile mücadelemiz artan kararlılıkla devam edecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here