CSC_0131

Biz Akp’ye Düşman Diyemeyiz, Ama Yaptıklarına Da Doğru Diyemeyiz

 

Saadet partisi Genel merkez tarafından gerçekleşen ve Gaziantep safhasında yapılan il ve ilçe eğitimlerini yapmak için Gaziantep’e gelen YİK başkanı eski içişleri bakanı Oğuzhan Asiltürk, Şahinbey belediyesi nikâh salonunda Gaziantep il, ilçe, kadın, gençlik ve Milko kuruluşlarına seslendi.Açılış konuşmasını Saadet partisi Gaziantep il başkanı Mehmet Karalar yaptı.Programa Gik üyeleri Genel sekreter Tacettin Çetinkaya ve Mehmet Kasapbaşı’da hazır bulundu.Asiltürk“AKP’liler Başbakan, Cumhurbaşkanı yıllardır abi diye hürmette bulunan insanlar. Bunlara düşman diyemeyiz, ama yaptıklarına da doğru diyemeyiz. Kıtlık olsa, pahalılık olsa çok fazla bir şey değil, ama bu onunla kıyas edilemeyecek düzeyde korkunç bir hadise. Bu milletin evlatlarını Batı’ya hizmetçi yapıyorlar. Asiltürk 1974 bakanlık döneminde basından geçen bir anıyı anlatarak. Nasıl bir atamız var hala rahmet ile yad ediliyor biz onların torunlarıyız dedi.

 

Asiltürk; AKP’nin Batılı ülkelerin menfaatine hizmet ettiğini iddia etti. Daha önce beraber siyaset yaptık Değerli kardeşlerim, biz tarihe değer vermiş bir neslin çocuklarıyız. Bizimle uğraşıyorlar, ama bizi dize getiremeyeceklerini de biliyorlar. AKP hükümeti, ortaya koyduğu politikalarla bu ülkenin evlatlarını Batı’ya hizmet ettirmeye çalışıyor. Şimdi iktidarda olan arkadaşlar, bir zamanlar bizimle siyaset yapmış olabilirler. Ancak biz şuna bakarız; Arkadaş bugün elindeki reçete nedir? Neye hizmet ediyor. Pancar yasası, tütün yasası dâhil Kemal Derviş ekonomisi hâlâ devam ediyor. Aklınıza gelebilecek her şey satılıyor. Niye? Faize para ödenecek. Meclis’teki Partilere Güvenmiyor Türkiye’de kararsız seçmenin oranının yüzde 35 seviyesinde olduğuna dikkat çeken Asiltürk, “Önümüzdeki seçimlere nasıl bir havada giriyoruz. Yapılan araştırmaların ortak ifadelerine göre yüzde 35 oranında henüz hangi partiye oy vereceğini kararlaştırmamış, kararsız seçmen var. Yani üçte birden fazla. Bu seçmenler iktidar ve muhalefet mecliste olan partilerin seçmenleridir. Çünkü iktidar icraatları ortada. AKP’nin, CHP’nin, MHP’nin seçmeninin içinde de kararsızlar var. Çözüm Meclis’te olduğu için millet Meclis’teki partilere bakıyordu ancak onlara da güvenini kaybetti” diye konuştu.

CSC_0128

ÇALIŞIRSAK BARAJ ÖNEMSİZ HALE GELİR

 

Asiltürk sözlerini şöyle tamamladı; kararsız seçmenin oranının yüksek olduğunu ve Saadet Partisi’nin politikalar ile bunu değerlendirmesi gerektiğine değinerek, “Saadet Partisi için yapılan değerlendirmelere göre, bu kararsız ve herhangi bir partiye oy vermekten uzaklaşmış, seçmen eğer onlara çok makul kabul edilebilir aklı başında ifadeler ile yaklaşırsa bir kısmını kendi tarafına çekebilir. Bu yüzde 10 barajı da önemsiz hale getirir. Biz inandığımız şeyi yapmak zorundayız. Bunu da yapacağız. Bütün çalışmalarımız da bunlara yönelik” açıklamasında bulundu. Ahlaki ve Manevi Değerler Dejenere Ediliyor gerek ülke olarak gerekse İslam âlemi olarak çok zorlu bir zamandan geçiyoruz.“insanlarımızın dönüştürüldüğü, ahlâki ve manevi değerlerin dejenere edildiği, sosyal yapının kirlendiği ve kirletildiği, Müslümanların makam ve mevkiler uğruna hak davalarından vazgeçtiği bir dönemden geçiyoruz diye ifade etti”

 

 

MUSTAFA YAVUZ-GAZİANTEP

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here